Kaskada z grzywką – uwodzicielska fryzura

Strzyżenie kaskadowe jest uniwersalne. Można go dopasować do każdego typu twarzy. Główny nacisk kładziony jest na oczy, a pozostałe rysy twarzy są korygowane. Kaskada z grzywką to fryzura, która podbiła miliony kobiecych serc. Dziś poznasz jej główne cechy i powody, dla których jest tak popularna.

Kaskada – fryzura pasująca do pań o różnych włosach: krótkich i długich, cienkich i grubych. Jej istota polega na tworzeniu pasm włosów o różnej długości. Fryzura korzystnie prezentuje włosy. Dziewczyny czasami latami szukają idealnej fryzury. Może czas pomyśleć o kaskadzie z grzywką? Harmonijne połączenie z dowolnym strojem to kolejna zaleta tej fryzury. Sprawdzi się w połączeniu z romantyczną sukienką, biznesowym garniturem lub casualowym lookiem.

Cechy strzyżenia według typu twarzy

Podczas tworzenia kaskady bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ twarzy.

Okrągła twarz. Głównym zadaniem w tym przypadku jest pokrycie najszerszej części twarzy – kości policzkowych. Szczególnie ważna jest asymetria fryzury.

Twarz kwadratowa. W tym typie skupiamy się na dolnej części twarzy. Konieczne jest przeniesienie tego skupienia na inne części twarzy. Ukośne cięcia są najbardziej odpowiednie dla tego typu twarzy.

Trójkątna twarz. Ten typ charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. To w tej strefie musisz skupić uwagę. Kaskada przy takiej twarzy nadaje się do włosów średnich do ramion lub nieco dłuższych.

Trapezowa twarz. Podobnie jak w pierwszym przypadku, dodaj górnej część objętości, aby zrównoważyć twarz. Asymetria będzie świetnym pomocnikiem. Zalecane są większe grzywki, które rozszerzają czoło.

Twarz prostokątna. Przy tego typu twarzy kaskada powinna zaczynać się od uszu. Zaleca się kręcenie loków na zewnątrz. Zbliżają kształt twarzy do ideału. Szerokie czoło zostanie ukryte przez długą, ukośną grzywkę.

Owalna twarz. Dziewczynom o owalnej twarzy dozwolone są absolutnie wszelkie eksperymenty. Kaskada będzie Ci odpowiadać, niezależnie od wieku i długości.

Kaskada z grzywką stała się prawdziwym trendem we współczesnej modzie. Wizualnie sprawia wrażenie lekkiej, zwiewnej fryzury. Dzięki ukośnym cięciom kobiety nabierają naturalności i prostoty. W 2022 roku naturalność jest ceniona ponad wszystko, więc te fryzury są bardziej popularne niż kiedykolwiek.