Już wiemy, dlaczego kobiety po 50 roku życia wyglądają starzej po nałożeniu szminki: poznaj błędy, których powinnaś unikać!

W tym arJatykule odpowiemy na pytanie, dlaczego pomadka może podkreślać wszystkie niedoskonałości ust, które pojawiają się wraz z wiekiem. To pytanie jest bardzo ważne. Jeśli na nie odpowiemy, będziemy wiedzieć, jak możemy uniknąć tych błędów, które sprawiają, że wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości jesteśmy.

Większość kobiet popełnia 2 błędy w makijażu ust, które sprawiają, że twarz wygląda na starszą i bardziej matową. Jeśli jesteś zainteresowana tym tematem, radzimy przeczytać artykuł do końca.

Błąd numer 1

Jednym z najważniejszych błędów jest zaprojektowanie kącików ust (łuk kupidyna). Większość pań rysuje je zbyt daleko od siebie (czerwona linia na zdjęciu), a nawet z wyraźnym zaokrągleniem.

Ten błąd nadaje twarzy niezbyt przyjemne rysy twarzy, jakby mięśnie unoszące górną wargę były napięte. U wielu kobiet z wiekiem mięśnie te kurczą się, co powoduje drżenie ust. Dlaczego powinniśmy podkreślać i pogłębiać ten problem?

Jak to naprawić?

Postaraj się, aby rogi łuku były nieco bliżej siebie. Nie jest konieczne, aby były ostre. Najważniejsze jest to, że zgodnie z ich projektem możesz narysować proste linie w kącikach ust wzdłuż granicy (na zdjęciu na końcu artykułu możesz zobaczyć zdjęcie ust z błędami i bez).

Linie pokazały dwa błędy.

Błąd numer 2

A drugim najczęstszym błędem jest zaokrąglanie kącików ust na dolnej wardze.

Taka aplikacja pomadki jest dobra w młodszym wieku, kiedy nie ma zmian związanych z wiekiem, takich jak obniżone kąciki ust i zmarszczki.
Ale jeśli już pojawiły się zmiany związane z wiekiem, taka aplikacja tylko to podkreśli.

Jak to naprawić?

Łatwo jest naprawić ten błąd. Wystarczy wizualnie narysować 2 równoległe linie proste przechodzące przez rogi łuku kupidyna górnej wargi pionowo.

Jak wyglądają usta z błędami i bez

Górne zdjęcie pokazuje, jak kąciki ust są wizualnie obniżone. W ten sposób górna warga wygląda śmiesznie. Na dolnym zdjęciu usta wyglądają schludniej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!