Jeśli zrobisz te 10 rzeczy przed snem, twoje życie małżeńskie będzie szczęśliwe

O JAKICH WIECZORNYCH RYTUAŁACH POWINNY PAMIĘTAĆ MAŁŻEŃSTWA. 

Mówi się, że para, która całuje się i przytula rano i wieczorem, jest skazana na szczęście. Psycholodzy przypisują to uwolnieniu hormonu oksytocyny, który wywołuje uczucia, więzi, zaufania i bliskości. Jednak zazwyczaj nie wystarcza to do pełnego szczęścia. Aby mieć pewność, że jest Wam razem dobrze, musicie wypracować jeszcze co najmniej kilka wieczornych nawyków. Zapewne wiesz, że aby kolejny dzień był udany, poprzedni wieczór też musi być dobry.

Obejrzyj ten film, a następnie pokaż go swojemu partnerowi. Jeśli zrobisz te 10 rzeczy przed snem, twoje życie małżeńskie będzie szczęśliwe!

  1. Nie pracuj w nocy.

Nawet jeśli masz dużo pracy, cokolwiek to jest, może poczekać do jutra. Lepiej spędzajcie razem ten czas.

  1. Nie mów o rzeczach, które dręczyły Cię w ciągu dnia.

Jeśli w ciągu dnia coś Cię dręczyło, lepiej porozmawiaj o tym od razu i nie czekaj do wieczora. W nocy lepiej rozmawiać o pozytywnych rzeczach i nastawiać na coś pozytywnego.

  1. Przytul

Po męczącym dniu w pracy pocałunki i uściski są tym, czego potrzebujesz. Czasami zwykłe przytulenie może wyeliminować wszystkie negatywne myśli.

  1. Idźcie spać w tym samym czasie.

Uczyń z tego nawyk, to sprawi, że będziecie jeszcze bliżej.

  1. Odłóż telefony na bok.

8 na 10 par zasypia z telefonem w dłoni. Lepiej spędzić ten czas razem, niż tracić go w mediach społecznościowych.

  1. Dzieci powinny spać we własnym pokoju.

Musicie mieć swoje miejsce, tylko dla was dwojga. Dzieci mogą czasami spać z rodzicami, ale nie należy tego robić na co dzień.

  1. Wspólnie świętujcie osiągnięcia

Szczęśliwe pary są dumne ze swoich partnerów i wspólnie świętują wszystkie swoje osiągnięcia, nawet jeśli nie są one zbyt znaczące, a jeśli jest to ważne dla Twojego partnera, ważne jest dla Was obojga. Wieczór to najlepszy czas na rozmowę o osiągnięciach w ciągu dnia. Szczęśliwe pary zachęcają się nawzajem do osiągania osobistych celów.

  1. Wspólna kąpiel

Higiena wieczorna może być sposobem do wspólnego spędzenia czasu. Ten zwyczaj może dodać iskry do twojego związku, więc bierzcie prysznic lub kąpiele razem tak często, jak to możliwe.

  1. Przygotujcie dzieci do wspólnego snu

Możecie myć zęby lub wspólnie czytać bajki. Niezależnie od tego, czy masz dużo dzieci, czy tylko jedno dziecko, przygotuj je do snu jako rodzinny rytuał. Przed pójściem spać możecie razem wejść do łóżka, przytulić dzieci, całować je i życzyć im dobrej nocy.

  1. Bądźcie ze sobą szczerzy.

Partnerzy powinni mówić sobie wszystko: dobre i złe sprawy. Sekrety i urazy nie prowadzą do niczego dobrego. Po prostu łamią nastrój i harmonię.

 

Leave a Reply