Jeśli zauważysz te 3 rzeczy na swoich włosach, to znaczy, że czas iść do fryzjera!

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Ale czy wiesz, jak właściwie dbać o włosy? Włosy zadbane w domu nie zawsze są włosami zdrowymi. Oto kilka oznak, że twoje włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji i czas iść do fryzjera.

Włosy są suche

Jeśli twoje włosy wypadają, a końcówki są suche i zaczynają się rozdwajać, najłatwiej je obciąć. Pozwoli to włosom „oddychać” i znacznie łatwiej będzie Ci je zregenerować. Ale nie zapominaj, że aby mieć godne pozazdroszczenia włosy, nie wystarczy je myć i regularnie pielęgnować. Włosy nadal wymagają odżywienia. A do najlepszych maseczek do włosów należą te z musztardą, z olejem rycynowym, z jajkiem, z olejem kokosowym, z olejem argonowym i z drożdżami.

Strzyżenie straciło swój kształt

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka włosów siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a odrosty nie są już tak wytrzymałe i elastyczne jak wcześniej. W związku z tym po 40 roku życia coraz trudniej jest sprawić, by Twoje włosy wyglądały idealnie. Dlatego częściej musisz chodzić do fryzjera. Ponieważ tylko wykwalifikowany fryzjer może przywrócić objętość, jeśli twoje włosy nie są odpowiednio pielęgnowane.

Włosy rosną grubsze niż zwykle

Zagęszczenie włosów następuje, gdy gruczoły łojowe produkują więcej sebum niż jest to potrzebne. Wśród przyczyn można wymienić między innymi: nieprawidłowe odżywianie, osłabiona flora jelitowa, narażenie na stres czy nieprawidłowości w cyklu menstruacyjnym. Ale zanim pójdziesz do lekarza, odwiedź fryzjera. Częstą przyczyną wypadania włosów jest niedostateczna higiena. Nawet jeśli myjesz się regularnie, możesz potrzebować profesjonalnego czyszczenia, aby dokładnie usunąć sebum i łupież.