Jeśli posiadasz kota, to musisz to wiedzieć!

Miłośnicy kotów zwykle znają charakter swoich futrzaków. Niektóre trzeba pogłaskać przed jedzeniem, inne czekają, aż odłożysz książkę, żeby pójść z tobą do łóżka. Ale czasami koty zachowują się w sposób, którego nawet doświadczeni miłośnicy kotów nie potrafią wyjaśnić. Na przykład, dlaczego kot odwraca się plecami do właściciela?

Na pierwszy rzut oka wygląda to na akt braku szacunku. Jednak takie zachowanie kotów nie ma nic wspólnego z ludzkimi normami przyzwoitości. Jednak nie oceniaj swojego zwierzaka zbyt surowo, dopóki nie zrozumiesz powodów. Dlaczego kot odwraca się do właściciela plecami? Istnieje kilka przyczyn takiego zachowania.

Dlaczego kot odwraca się od właściciela?

Daje szanse na lepsze poznanie go

Okazuje się, że właśnie w ten sposób twój futrzany przyjaciel chce, abyś dowiedziała się o nim więcej! Kiedy spotyka inne koty, pierwszą rzeczą, jaką robi, jest wąchanie podstawy ogona drugiego. Dzięki zdolności wychwytywania nawet najdelikatniejszych zapachów koty z łatwością dowiadują się wielu informacji o nowym przyjacielu. Niestety zwierzak nie wie, że twój zmysł węchu nie jest zdolny do takich odkryć. Wystawia tyłek z podniesionym ogonem, dając ci szansę na lepsze poznanie go.

Koci instynkt i zaufanie

Pomimo faktu, że koty są udomowione od dawna, nadal mają podstawowe instynkty. To już nie są gigantyczne tygrysy szablozębne, ale małe puszyste zwierzątka. Koty rozumieją, że nie są już tak strasznymi drapieżnikami, więc zwracają uwagę na innych. Nigdy nie zobaczysz kota leżącego na podłodze przed nieznajomym. Dlatego, gdy kot uczciwie pokazuje ci swój niezabezpieczony tyłek, możesz śmiało powiedzieć, że zwierzak ci ufa.

Pieszczotliwa pozycja

Nawet najbardziej poważne i powściągliwe koty czasami pragną uczucia. Człowiek jest ich najbliższym przyjacielem, który może również głaskać i drapać. Kiedy kot podchodzi do ciebie i odwraca się plecami, jasne jest, że prosi się o pogłaskanie. W żadnym wypadku nie odrzucaj puszystego w tym przypadku. Zwierzę może się obrazić i nie będzie ci już ufać.

Podsumowując, należy podkreślić jedną rzecz. Tyłek twojego kota obok twojej twarzy może nie być najprzyjemniejszym obrazem, ale w ten sposób zwierzak zdecydowanie nie wyraża negatywności. Bądź cierpliwa i nie oddalaj się od zwierzaka. Pogłaskaj go i poświęć mu uwagę. To zbliży cię do twojego kota i wzmocni twoją przyjaźń.