Jeśli kobieta nie robi tych 5 rzeczy, to znaczy, że nie zajmuje się domem!

Nastrój rodziny zależy od czystości domu. Z reguły za porządek w domu odpowiada kobieta i jeśli w mieszkaniu jest brud (czy nam się to podoba, czy nie) to kobieta ponosi winę. To nie jest właściwe podejście, ale tak właśnie jest w naszym kraju. Dlatego oto 5 oznak, że kobieta nie dba o swój dom.

Nie czyści blatu w kuchni

Blat jest centralnym elementem każdej kuchni. Mówi o postawie i charakterze kobiety. Okruchy, brud, ślady dżemu i mąki nigdy nie były mile widziane. Jeśli blat jest zaniedbany i brudny, na próżno sprzątasz kuchnię.

Pozostawia naczynia na noc

Sterta brudnych naczyń jest generatorem stresu, zwłaszcza rano, kiedy trzeba wyjść do pracy. To niezawodny sposób na rozpoczęcie złego dnia. Doświadczenie pokazuje, że jeśli zmywasz naczynia bezpośrednio po posiłku, zużywasz mniej detergentu, mniej energii i mniej czasu. A mycie jest o wiele przyjemniejsze.

Nie sprząta łazienki

Nikt nie lubi sprzątać łazienki. Ale ktoś to musi robić, bo brudna łazienka to jeszcze bardziej nieprzyjemna rzecz. A do tego niebezpieczna, bo brudna wanna to idealne siedlisko dla bakterii i patogenów, które powodują przykry zapach.

Nie dba o pomieszczenia

Wszyscy mamy złe dni. Ale ważne jest, aby zapomnieć o nich, gdy tylko przekroczymy próg domu, aby negatyw nie dotarł do naszych bliskich. A teraz wyobraź sobie, że wracasz z pracy zmęczona, głodna i w złym humorze, otwierasz drzwi i co widzisz? Wszędzie porozrzucane buty i wszechobecny brud. 

Nie pierze zasłon

Zasłony są magnesem dla kurzu. Na pierwszy rzut oka wydają się czyste, ale pozory mylą. Cały kurz w pokoju i kurz z zewnątrz zbiera się na zasłonach. Potem zastanawiasz się, dlaczego cieknie ci z nosa, bolą cię oczy lub cały czas kichasz. Dlatego zasłony należy prać 5-6 razy w roku, czyli mniej więcej raz na 2 miesiące.