Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, musisz znać te 5 porad!

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Ale czy wiesz, jak prawidłowo dbać o włosy? Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoje włosy będą piękne i zdrowe!

Myj włosy dwukrotnie

Niektórzy twierdzą, że włosy należy myć tylko raz w tygodniu, aby ich nie uszkodzić. Inni twierdzą, że należy je myć codziennie, aby były czysty i zdrowe. Prawda jest taka, że ​​włosy należy myć, gdy są brudne. Ale dwa razy! Pierwszy raz, aby usunąć tłuszcz i brud, a drugi raz, aby oczyścić skórę głowy.

Również w ciągu tygodnia włosy powinny być utrzymywane w przyzwoitej kondycji. Sebum na skórze głowy odżywia włosy, ale gdy jest go w nadmiarze, substancja zatyka pory, powodując swędzenie. Aby zwalczyć ten proces, będziesz potrzebowała suchych szamponów. Oczyszczają włosy, dają uczucie świeżości i dodają objętości.

Spłukuj włosy zimną wodą

Ważne jest, aby zrozumieć, że cykl wzrostu włosów każdej kobiety jest inny, więc unikaj programów znalezionych w Internecie. Włosy myje się tylko wtedy, gdy są zabrudzone, a jeśli do pielęgnacji używałyście olejków, serum, masek czy odżywek – należy je dobrze spłukać.

Ale nie zapominaj, że wysokie temperatury stymulują gruczoły łojowe, powodując, że produkują nadmiar sebum, co prowadzi do szybkiego wzrostu włosów i różnych chorób skóry. Podczas mycia ciepła woda otwiera pory, oczyszczając skórę z zanieczyszczeń. A zimna woda je zamyka. Dlatego włosy należy myć ciepłą wodą i spłukać zimną wodą.

Nie czekaj, aż włosy wyschną

Mokre włosy oznaczają słabe włosy. Im dłużej przebywasz z mokrymi włosami, tym bardziej je osłabiasz. Naukowcy nazywają to zjawisko hydro-zmęczeniem włosów. Aby zapobiec hydro-zmęczeniu włosów, susz włosy po umyciu i nie czekaj, aż same wyschną.

Ponadto zalecamy stosowanie odżywek i serum ochronnych do włosów. Produkty te zamykają pory, odżywiają skórę i zwiększają elastyczność włosów. Ale nie zapominaj, że w przeciwieństwie do olejku, odżywka nie jest nakładana na korzenie, ponieważ zatyka pory. Używaj grzebieni z miękkimi ząbkami: silikonowymi, z naturalnego włosia lub z tworzywa sztucznego.

Nadaj fryzurze większą objętość

Sposób suszenia włosów zależy od ich naturalnej objętości. Zacznij od nasady, a następnie przejdź do końcówek. Również po stylizacji zaleca się pochylić głowę w dół i jeszcze raz wysuszyć włosy. Bez względu na to, jak układasz włosy, ta sztuczka doda im objętości, nie niszcząc ich.

Jednocześnie, jeśli chcesz zmienić swój wizerunek, ale nie jesteś gotowa na radykalną zmianę fryzury, zmień kierunek wzrostu włosów (z jednej strony na drugą). Ta sztuczka sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej sprężyste, a fryzura zyska potrzebną objętość.

Używaj musztardy

Musztarda wzmacnia cebulki włosowe i ich strukturę, zapobiegając wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek. Zawarte w musztardzie związki podrażniają skórę głowy, stymulując w ten sposób wzrost włosów. Ale musztardę należy rozcieńczyć jajkiem. Dzięki zawartym w składzie jaj witaminom i składnikom odżywczym włosy stają się zdrowe i lśniące.

Wymieszaj dwa żółtka ze 100 gramami kefiru i łyżką musztardy. Nałóż pastę i delikatnie rozprowadź w kierunku końcówek (masa esencjonalna musi pozostać u nasady). Owiń włosy folią spożywczą i odczekaj godzinę, a następnie spłucz głowę ciepłą wodą. Jeśli po spłukaniu włosy pozostają tłuste, można je umyć szamponem.