Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia

Czy wiesz, że średnia długość życia kobiet w Japonii wynosi 84 lata – i jest to jeden z największych wskaźników na świecie? Na przykład w Rosji i Rumunii wiek ten wynosi 77 lat, a w niektórych krajach afrykańskich zaledwie 40-55 lat. Najważniejsze jednak jest to, że Japończycy żyją nie tylko dłużej niż inni, ale uważa się również, że są mniej podatni na starzenie się. Obejrzyj ten film do końca, a poznasz sekret ich długowieczności oraz niesłabnącej młodości.

Pisarka Naomi Moriyama, badając japońską kuchnię, napisała książkę o tym, jak jej kraj walczy z dodatkowymi kilogramami i starością. Według niej tradycyjna japońska kuchnia obejmuje produkty, które powstrzymują starzenie się oraz przybieranie na wadze.

Tradycyjna żywność, taka jak ryby, wodorosty, owoce, soja, ryż, warzywa i zielona herbata są stale spożywane przez Japończyków. Takie jedzenie jest dobre dla organizmu i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

W domu z reguły Japończycy jedzą ryby, ryż, gotowane warzywa, zupy, zieloną herbatę i owoce. Mieszkańcy Japonii jedzą najwięcej ryb na świecie. Stanowią one 10% wszystkich ryb spożywanych na świecie, a to dużo, biorąc pod uwagę, że Japończycy stanowią stanowią zaledwie 2% populacji ludzi na Ziemi.

Autorka książki zauważa również, że w Japonii, nawet w klasach podstawowych, dzieci uczą się podstaw zdrowej diety: jedzą powoli i analizuj, co spożywają. Duże porcje lub pełne talerze są zabronione przy stole japońskim!

Kolejny ważny szczegół! Japończycy bardzo rzadko jedzą słodycze. Wiele osób uważa, że ​​japońskie kobiety nie lubią czekolady, ciastek, lodów ani ciast. Prawda jest taka, że ​​są świadome tego, jak słodycze wpływają na zdrowie i wagę.

Zdajesz sobie z tego sprawę? Czy jesteś gotowy żyć dłużej w młodości? Podziel się swoimi komentarzami. Cześć.

 

Leave a Reply