Japoński deser „Kropla deszczu”, który podbił cały świat: dosłownie rozpływa się w ustach!

Ten wyjątkowy, półprzezroczysty, niskokaloryczny japoński deser zyskał popularność na całym świecie.

Otrzymał nazwę „Kropla deszczu” ze względu na swój wygląd. Deser nie tylko wyglądem, ale i smakiem przypomina wielką kroplę deszczu. Kiedy go gryziesz, dosłownie rozpuszcza się w ustach, jak woda pitna. Deser jest bardzo delikatny i może zachować swój kształt tylko przez 20-30 minut.

Najwcześniejszą formą tego cudu był popularny japoński deser mochi zwany shingen mochi. Tradycyjnie są to popularne ciastka ryżowe z Yamanashi w Japonii. Robi się je z kleistej mąki ryżowej i cukru. Mają miękką konsystencję i lepką konsystencję. Później mąkę ryżową zastąpiono świeżą wodą źródlaną.

Nowoczesna wersja deseru składa się z dwóch składników: wody mineralnej i agaru. Agar jest substancją podobną do żelatyny otrzymywaną z alg. Jest powszechnie stosowany w deserach azjatyckich, zwłaszcza tych o konsystencji galaretki. Zwykle desery na bazie agaru mają nieco twardszą konsystencję galaretki.

Samo ciasto nie ma smaku. Jednak w połączeniu z mąką z prażonej soi (kinako) i syropem z czarnego cukru (kuromitsu) nabiera słodyczy i konsystencji.

Efektem końcowym jest orzeźwiające danie. Ten deser jest bardzo popularny w Japonii, ponieważ prawie nie zawiera kalorii. Jest również znany jako mizu shingen mochi, co dosłownie oznacza „wodny placek”.

SKŁADNIKI:

– 550 ml wody mineralnej;

– 10 gramów proszku agarowego;

– 65 gramów białego cukru;

– brązowy syrop cukrowy (kuromitsu);

– mąka sojowa;

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

1. Dodaj agar i wodę do małego rondla i gotuj na średnim ogniu. Gdy woda się zagotuje, kontynuuj gotowanie mieszaniny, aż agar całkowicie się rozpuści w wodzie. Zajmie to około pięciu minut.

2. Wlej mieszaninę do formy. Włóż do lodówki i pozostaw tam na co najmniej 1-2 godziny.

3. Po zastygnięciu wyjmij kroplę z formy i podawaj japoński deser z odrobiną proszku kinako i posypką kuromitsu.

WSKAZÓWKI:

1. Aby w pełni cieszyć się tym deserem, należy go podać i zjeść w ciągu 30 minut od wyjęcia ciasta z lodówki, ponieważ po tym czasie ciasto się rozpuści.

2. Możesz przygotować go wcześniej i przechowywać w lodówce. Najlepiej jednak spożyć go w ciągu 3 dni.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!