Jakie koszule można nosić, a jakich nie nosić w wieku 50+

Moda zmienia się tak szybko, że nie da się za nią nadążyć. Możesz zmieniać swoją garderobę w nieskończoność, a i tak zostaniesz w tyle. A jednak niektóre ubrania nigdy nie wychodzą z mody. Odmładzają i odświeżają wizerunek kobiety. Z drugiej strony inni zawsze wyglądają staroświecko.

1. Białe koszule

Biała koszula nigdy nie wychodzi z mody, wygląda stylowo, elegancko i jak najbardziej wyraziście. Ale nie wystarczy, żeby koszula była biała. Styl też ma znaczenie. Unikaj koszul o prostym kroju, obcisłych koszul, koszul z krótkim rękawem i wkładek. Luźna koszula, wykonana z grubej bawełnianej tkaniny, wygląda znacznie delikatniej i kobieco.

2. Koszule w kropki

Ten nadruk świetnie prezentuje się w neutralnych, pastelowych i ciemnych tonacjach. Ale nie zapominaj, że są różne nadruki w kropki. Niektóre sprawiają, że wyglądasz elegancko, a inne sprawiają, że wyglądasz staro. Minimalizm jest dziś modny. Dlatego wybierz dyskretne nadruki.

3. Błyszczące koszule

Dobre tkaniny, takie jak aksamit, satyna, koronka i lurex, wyglądają elegancko i drogo. Ale pasja kobiet do szlachetnych tkanin często gra przeciwko nim. Takie stroje wyglądają nie na miejscu, pretensjonalnie i postarzają. Proponujemy użycie klasycznych tkanin, w stonowanych tonacjach, które prezentują się znacznie bardziej elegancko i efektownie.

4. Jasne koszule z nadrukiem

Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko. A jeśli chcesz dodać swojej stylizacji odrobinę wyrazistości, wybierz klasyczny print – w kratę, paski lub groszki.

5. Obcisłe koszule

Przede wszystkim styliści zalecają raz na zawsze zrezygnować z obcisłych strojów na rzecz luźnych lub oversizowych strojów. Oprócz tego, że obcisłe ubrania nie są już aktualne i nie pasują do 50-letnich kobiet, podkreśli nawet najmniejsze mankamenty Twojej sylwetki.