Jakie kolory włosów odmładzają, a które postarzają?

Większość kobiet zwraca szczególną uwagę na swój wiek i stara się wyglądać w miarę młodziej. Na przykład robią modny, nowoczesny makijaż, śledzą najnowsze trendy w modzie i kupują stylowe ubrania. Jednak fryzura i kolorystyka odgrywają ważną rolę w obrazie. Dziś porozmawiamy o tych kolorach włosów, które odmładzają i postarzają kobiety.

1. Czarny

Tak, czerń to kolor uniwersalny, który pasuje do każdego innego koloru i ma niezrównany urok. Ale czarny kolor jest niebezpieczny, ponieważ podkreśla niedoskonałości skóry i sprawia, że ​​twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną wyrazistości.

Jest to szczególnie widoczne w wieku 40+, kiedy czerń podkreśla worki pod oczami, zmarszczki mimiczne, fałdy nosowo-wargowe i podwójny podbródek. Radzę wybrać nieco jaśniejszy ton, na przykład brąz lub karmel.

2. Zółtawy blond

Tradycyjne techniki podkreślania włosów straciły grunt na rzecz nowoczesnych technik, takich jak cieniowanie, balayage, california, shatush, bronding i inne. Ale nawet tutaj musisz być ostrożny.

Żółtawy blond się starzeje. Jeśli masz ciepłą skórę (brązowe oczy, ciemna skóra), zalecamy unikanie tego koloru, ponieważ sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać na chorą i zmęczoną. Lepiej prezentują się miękkie i naturalne odcienie.

3. Zimny blond

Ostatnio coraz więcej kobiet farbuje włosy na blond. Blond odmładza twarz, odświeża wizerunek i dobrze rozrzedza niedoskonałości cery. Ale tylko niektóre odcienie blondu, szczególnie te ciepłe – pszeniczne, złote, miodowe.

Zimny blond odcień potrzebuje równie gładkiej i promiennej cery. W przypadku jego braku odcień nie przynosi żadnych korzyści, ponieważ podkreśla wszelkie niedoskonałości cery.

4. Jasne kolory

Bez względu na to, jak popularne są te kolory, unikaj takich eksperymentów. Kolorowe pasemka są dla młodych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze młodziej.

Jednocześnie nie nadają się dla starszych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej. Nawet jeśli jesteś jeszcze dość młoda w wieku 40+, taki styl wygląda nie na miejscu.

5. Czerwonawy

Intensywne odcienie czerwieni takie jak miedź, rubin, mahoń są odpowiednie dla kobiet z nienaganną kondycją skóry, ale niewiele kobiet 40+ może się tym pochwalić.

Trądzik, zmarszczki mimiczne, brązowe plamy, worki pod oczami – to wszystko wyjdzie na pierwszy plan, bo takie kolory tylko je wyróżniają. Dodatkowo czerwony barwnik staje się jeszcze bardziej intensywny na siwych włosach.