Te fryzury wyszczuplają i odejmą kilogramów.

Okrągłe twarze z pełnymi policzkami wymagają dokładniejszego rozważenia przy wyborze fryzury. Głównymi wadami pełnej twarzy są pulchne policzki i najczęściej zaokrąglony kształt. Oto 5 modnych fryzur, które są idealne dla kobiet o pełnej twarzy.

Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądała szczuplej

Styliści uważają, że prosta grzywka zbyt mocno zakrywa czoło, przez co twarz wygląda na masywną i ciężką. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur z asymetryczną grzywką, która odsłania część czoła. Asymetryczne grzywki są idealnym uzupełnieniem fryzur typu pixie, bob, carre i wszystkich warstwowych fryzur.

Mokre fryzury nie są najlepszym pomysłem. Podkreślają policzki, podwójny podbródek i pełnię twarzy. Naszą sugestią jest rezygnacja z tego stylu na rzecz zwiewnych i nieco zaniedbanych fryzur, które osłabiają pełnię twarzy i nadają szyku.

Jeśli nie jesteś gotowa na rezygnację z długich włosów, jednym z rozwiązań jest zawinięcie ich w elegancki kok lub kucyk. Ogon tworzy z tyłu pionową linię, która wydłuża szyję. A przy odpowiednim dekolcie efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Możesz także wypróbować fryzurę do ramion z francuską grzywką.

Styliści uważają, że średnie i długie fryzury wyglądają lepiej na pulchnych kobietach niż krótkie fryzury. Długie włosy po obu stronach twarzy tworzą pionowe linie, które sprawiają, że twarz staje się cieńsza, ramiona węższe, a figura bardziej zgrabna.

Jednak! Fryzura powinna mieć objętość, a włosy nie powinny prosto wypadać. Jeśli masz cienkie i proste włosy i nie możesz nadać im odpowiedniej objętości, lepiej zrób krótką fryzurę, która dobrze dopasuje się do owalu twarzy.

Możesz też spróbować strzyżenia w kok z bocznymi pasmami. Pasemka boczne korygują owal twarzy i tworzą dwie pionowe linie, które wyszczuplają twarz.