Jakie fryzury noszą stylowe Europejki po 50+?

Piękna modna fryzura to nieodzowny element każdego stylu i wizerunku. Po 40 roku życia kobiety zaczynają rozumieć, że ważne jest nie tylko wybranie fryzury pasującej do typu twarzy. Konieczne jest wybranie tych modeli, które odświeżają wizerunek, czynią kobietę młodszą i atrakcyjniejszą. Z tym zadaniem radzą sobie nowoczesne fryzury dla kobiet w wieku 40 i 50 lat. Przy wyborze fryzury współczesne kobiety biorą pod uwagę dwa style.

1. Kudłate fryzury

Idealnie wypielęgnowane symetryczne fryzury sprawiają, że kobiety wyglądają na nudne. Naszą sugestią jest rezygnacja z tego stylu na rzecz zwiewnych i nieco zaniedbanych fryzur. Niechlujna fryzura dodają objętości włosom i wyrazistości twarzy.

Fryzura wygląda romantycznie i naturalnie, a naturalność to główny trend ostatnich sezonów. Jej lekki i niedbały styl uchroni Cię przed najbardziej uderzającymi oznakami starości – konserwatyzmem i nadmierną dbałością o szczegóły.

2. Asymetryczne fryzury

Asymetria to klucz do romantycznego, kobiecego i ponętnego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając nie na miejscu i prowokując, zrób asymetryczną fryzurę. Taka fryzura nigdy nie pozostanie niezauważona. Zwłaszcza jeśli jest dopasowany do kształtu twarzy.

Taka fryzura koryguje owal twarzy, maskuje niedoskonałości skóry, dodaje objętości włosom i rozjaśnia twarz. Asymetryczne fryzury nadają się zarówno do grubych, jak i cienkich włosów i wyglądają bajecznie nawet po 50 latach.