„Jaka gospodyni tu mieszka”: 10 rzeczy, które zdradzają niedbałą kobietę

Dobra kobieta w domu to nie taka, która lubi sprzątać dom. Czasami każdy ma do czynienia z niekontrolowanym chaosem. Prawdziwą umiejętnością jest utrzymanie porządku, zwłaszcza przy pomocy drobnych, ledwo widocznych rzeczy. W końcu goście zwracają uwagę przede wszystkim na drobne szczegóły, wchodząc do cudzego mieszkania, zwłaszcza po raz pierwszy.

Sporządziliśmy listę rzeczy, które najczęściej psują pierwsze wrażenie o gospodarzu. Jeśli zadbasz o to, aby te rzeczy nie leżały w najbardziej widocznych miejscach, wyeliminujesz ryzyko, że będziesz wyglądać jak niedbała osoba. Do tego nie musisz dokonywać wielkich zmian w swoim domu. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest, aby wszystko zawsze było na swoim miejscu.

Buty

Przedpokój jest wizytówką Twojego domu. Jest to pierwszy pokój, do którego wchodzą goście. Tam przywita ich porządek i wygoda, a może porozrzucane na podłodze buty lub niedbale poustawiane na półkach. Kup zamykany stojak na buty, aby trwale rozwiązać problem lub po prostu ustaw je na specjalnej półce.

Kable i ładowarki w losowych miejscach

Sieć ładowarek, przewodów i przedłużaczy zaśmieca całe wnętrze. Odłącz niepotrzebne gadżety od gniazdek i schowaj przewody do szafek. Alternatywnie możesz skupić się na wyborze technologii bezprzewodowej: jest droższa, ale oszczędza ci ciągłego sprzątania.

Otwórz swoje półki

Otwarte półki mogą służyć do zaprezentowania swoich osiągnięć. Na przykład umieść tam swoje dyplomy i nagrody. Lub możesz po prostu stworzyć na nich niezwykłą kompozycję elementów dekoracyjnych. Najważniejsze, aby te rzeczy były w porządku: bez kurzu, brudu, drobnych zanieczyszczeń i innych niedociągnięć.

Drobne rzeczy w domu

Małe monety rozrzucone po całym domu sprawiają wrażenie bałaganu nawet po gruntownym sprzątaniu. Umieść wszystkie małe przedmioty w przewidzianym dla nich miejscu. Nici w zestawie do szycia, pigułki w apteczce, monety w skarbonce. Do wszystkiego innego wybierz zamknięte pojemniki lub kosze.

Serwetki papierowe w nienaturalnym kolorze

Serwetki papierowe w jasnych kolorach wydają się ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym, ale mogą wyglądać niesmacznie i tanio podczas serwowania. Zdecyduj się na serwetki w tradycyjnej białej, kremowej i szarej kolorystyce – z dyskretnym wzorem.

Deska do prasowania

Deska do prasowania nie jest pierwszą rzeczą, którą Twoi goście powinni zobaczyć. Zwłaszcza jeśli jest zaśmiecona niewyprasowanymi ubraniami, których nie zdążyłaś ukryć w szafie. Staraj się nie pozostawiać deski w widocznym miejscu i w stanie rozłożonym. To nie tylko psuje widok, ale także zajmuje miejsce.

Suszarka

Drugim jeźdźcem domowej apokalipsy jest suszarka do ubrań. Jeśli jest pusta, to nie jest taka straszna, ale jeśli wisi na niej wyprana odzież, oznacza to brak dobrych manier gospodarza. Dlaczego goście powinni podziwiać Twoją bieliznę? Zaplanuj pranie z dużym wyprzedzeniem, aby rzeczy miały czas na wyschnięcie. W przypadku nieoczekiwanej wizyty po prostu umieść suszarkę w pomieszczeniu, do którego nikt nie wejdzie.

Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy do treningu domowego należy przechowywać w specjalnie wyznaczonym miejscu lub wręcz wydzielić osobne pomieszczenie. Nie każ gościom potykać się o maty do jogi i ciężarki. Dzięki temu będziesz wyglądać na osobę, która dba o swoje zdrowie, ale niestety jest wyjątkowo nieostrożna.

Środki czystości

Mopy, szczotki i ściereczki są jeszcze bardziej nieestetyczne niż sprzęt sportowy. Ani rodzina, ani goście nie chcą oglądać niedokończonego sprzątania. Wyznacz specjalne miejsce w łazience lub spiżarni na narzędzia i przedmioty, których używasz. Możesz pomyśleć z wyprzedzeniem o ukrytym systemie przechowywania i wykonać specjalną szafę na zamówienie.

Brudne zasłony, firanki i żaluzje

Rolety są wygodne, ale nie każdy może o nie zadbać. Często gromadzi kurz, brud, a czasem pleśń. Najgorsze jest to, że dość trudno jest wyczyścić zasłony. Rolety rzymskie lub zwykłe rolety tekstylne są znacznie bardziej łatwe w pielęgnacji.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!