Jak zrobić najsmaczniejsze frytki: 6 sekretów, o których niewielu wie!

Wszyscy uwielbiają smażone ziemniaki, a nawet ci, którzy uważają je za szkodliwe. Znam kilka zasad, które pomogą Ci ugotować pyszne ziemniaki.

1. Moczyć ziemniaki w zimnej wodzie

Po obraniu i posiekaniu ziemniaków koniecznie namocz je w zimnej wodzie. A woda powinna być tak zimna, jak to możliwe, aby skrobia wychodziła z ziemniaków. Skrobia sprawia, że ​​ziemniaki nie stają się złocistobrązowe i chrupiące. Im młodszy ziemniak, tym dłużej trzeba go moczyć. Ewentualnie moczyć ziemniaki przez 1 godzinę lub 1,5 godziny.

2. Po namoczeniu ziemniaków muszą wyschnąć

Po namoczeniu ziemniaków dokładnie je osusz. Będzie lepiej, jeśli włożysz ziemniaki do durszlaka, pozwól wodzie spłynąć, a następnie przenieś ziemniaki na ręcznik papierowy. Ziemniaki muszą być całkowicie suche, ponieważ wilgoć uniemożliwia im odzyskanie rumianej barwy. A jak pokazuje doświadczenie, kontakt wody z wrzącym olejem może być szkodliwy dla fartucha i przyborów kuchennych.

3. Patelnia powinna być gorąca

Patelnia musi być dobrze rozgrzana, a olej gorący. Z tym musisz się wcześniej uporać. I nie bądź zachłanny, jeśli chodzi o olej. Ziemniaki powinny być dobrze nasączone olejem, aby były lekkie, smaczne i chrupiące.

4. Ziemniaki należy posolić w talerzu

Posolić i przyprawić dopiero wtedy, gdy ziemniaki będą gotowe. Jeśli posolisz ziemniaki podczas smażenia, sól uwolni wodę z ziemniaków, a woda zapobiegnie tworzeniu się skórki. Ze względu na sól ziemniaki będą ciężkie i luźne. Ziemniaki należy posolić w talerzu.

5. Nie przykrywaj patelni podczas smażenia

Nie polecam przykrywania ziemniaków pokrywką podczas smażenia. więc cała para zgromadzi się na pokrywce i będziesz miał gotowane ziemniaki zamiast smażonych. Aby uzyskać chrupiącą i złocistobrązową skórkę, usmaż ziemniaki na otwartej patelni.

6. Dodatkowy smak

Aby uzyskać pyszne i chrupiące ziemniaki, ułóż ziemniaki w 2-3 warstwach. Nie zaleca się napełniania patelni tylko jedną warstwą ziemniaków. Dla dodatkowego smaku przed włożeniem ziemniaków można usmażyć kilka ząbków czosnku na oleju. Gdy czosnek będzie gotowy, wyjmij go z patelni i dodaj ziemniaki. Niektórzy dodają gałązkę rozmarynu. Nadaje to ziemniakom lekki aromat iglasty.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!