Jak zrobić dobrą kawę w domu? Sekrety o których niewiele osób wie

O zaletach i szkodliwości kawy można mówić długo, ale jedyne, czego nie można jej odmówić, to to, że jest to niesamowicie smaczny napój, który dodaje energii o poranku i dodaje energii na cały dzień.

Kawa rozpuszczalna sprzedawana jest dla tych osób, dla których najważniejsze jest szybkie przygotowanie napoju rano i natychmiastowy bieg do pracy. Ci, którzy cenią sobie aromat i smak kawy, zawsze znajdą czas, aby zaparzyć ją w Turku, stosując się do poniższych zasad.

Jak prawidłowo zaparzyć kawę?

1. Do przygotowania pysznej kawy należy używać czystej wody. Wszyscy doskonale wiedzą, ile chloru i soli jest w wodzie z kranu, a to psuje smak napoju.

2. Kawę należy parzyć bardzo długo, na wolnym ogniu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

3. Aby zachować aromat kawy, musisz użyć cezve z wąską szyjką.

4. Niewiarygodny, ale sprawdzony fakt – aby podkreślić aromat kawy, trzeba wrzucić do niej kilka kryształków soli. Przyprawa nie zepsuje smaku, ale jednocześnie znacznie wzmocni aromat kawy. Należy go dodać do wody przed wrzuceniem kawy do Turka.

5. Imbir również umiejętnie podkreśla smak i aromat kawy. Imbir należy dodawać w taki sam sposób jak sól. Aby to zrobić, jest specjalny mielony imbir sprzedawany w torebkach.

6. Aby kawa nie była zbyt gorzka, należy dodać do niej łyżeczkę brązowego cukru.

7. Smak drobno zmielonej i grubo zmielonej kawy jest znacząco różny, więc możesz poeksperymentować z mieleniem. Różnica w smaku jest namacalna.

8. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kawy nie trzeba przygotowywać, aż zagotuje się w Turku, nadal trzeba poczekać, aż „slajd” zacznie aktywnie się podnosić i natychmiast usunąć Turka z ognia i pozostawić na kilka sekund. Następnie musisz to zrobić jeszcze dwa razy. Ważne jest, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby „skorupa” kawy się nie zawaliła, w przeciwnym razie zniknie niezrównany aromat kawy.

9. Aby uzyskać prawdziwą kawę, należy ją samemu zmielić, kupując ziarna kawy od zaufanych marek. Kawa rozpuszczalna to bardzo szkodliwy dla zdrowia produkt bazowy.

10. Zanim kawa zostanie przelana do filiżanek, należy ją trochę zaparzyć, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Dlatego trzeba chwilę zaparzyć napój, a potem już można cieszyć się jego wspaniałym smakiem i aromatem.