Jak zatrzymać starzenie się 5 odpowiedzi i 9 zasad

JAK BYĆ DŁUGO MŁODYM I ZDROWYM?

Starość nie jest stanem naturalnym. To choroba, której pojawienie się sami prowokujemy, nie jedząc prawidłowo. Bułgarski profesor Hristo Memerski jest przekonany, że w ten sposób niszczymy sobie życie. Jest on autorem kilkudziesięciu książek na temat genetyki i wykładał na 200 uniwersytetach w 63 krajach.

Cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, nowotwory i inne choroby są najczęściej spowodowane złą dietą. Więc co należy naprawić? Gdzie najczęściej się mylimy? Zostań z nami do końca, a zrozumiesz, że nie tylko fast food jest szkodliwy.

Oto 5 pytań żywieniowych, na które odpowiemy w tym filmie.

 1. Jakie pokarmy powstrzymują starzenie?

Aby powstrzymać proces starzenia, wystarczy przestrzegać zasad żywieniowych. Najważniejsze, żeby się nie przejadać. Oto produkty, które zapobiegają starzeniu: owoce, warzywa, jogurt, mleko i wino.

Tak, wino, ale wysokiej jakości i w małych ilościach. We Francji istnieje tradycja skrapiania mięsa winem. Może dlatego Francuzi żyją średnio o 10 lat dłużej niż Brytyjczycy.

Jednak pierwsze miejsce należy dać jogurtowi naturalnemu, który najlepiej się wchłania. Zapobiega nowotworom żołądka i jelit oraz hamuje rozwój osteoporozy.

 1. Jaka jest najskuteczniejsza metoda oczyszczania organizmu i utraty wagi?

Do 500 gram jogurtu należy dodać 1 łyżkę miodu i 1 łyżkę octu jabłkowego, 1 łyżeczkę cynamonu i 40 kropli nalewki z propolisu. Przepis można uzupełnić imbirem, orzechami lub bananami. Ten pyszny deser można spożywać na śniadanie i obiad. A jeśli zjesz 2 łyżki tego przysmaku co dwie godziny, przez 20 dni zobaczysz jak znika brzuch, włosy nabierają blasku, a organizm się regeneruje.

 1. Naturalne witaminy dla urody – czym one są?

Za najbardziej witaminowe uważane są sałatki z marchewką i czosnkiem. Eksperyment przeprowadzony w Azerbejdżanie wykazał magiczne właściwości czosnku. Do szklanki wlano wodę z 80 różnego rodzaju drobnoustrojami chorobotwórczymi, a obok postawiono kolejną szklankę z czosnkiem. Po kilku godzinach zarazki zniknęły.

Propolis ma podobne właściwości, zabija wirusy grypy, zwalcza zapalenie żołądka, zapalenie jelita grubego, dysbiozę oraz zapobiega nowotworom. Wystarczy dodać 20-30 kropli propolisu do 50 mililitrów wody i przyjmować 2 razy dziennie.

 1. Jakie są najbardziej niebezpieczne pokarmy?

Na świecie wyprodukowano ponad 200 dodatków chemicznych, które poprawiają smak i zapach produktów. Udowodniono już, że koncentrat tych suplementów może być śmiertelny. Dlatego kupując produkty, uważnie przeczytaj, co jest napisane drobnym drukiem. To w tym małym tekście wskazana jest zawartość szkodliwych substancji.

Azotan sodu i azotyn sodu są najpowszechniejsze i są głównymi wrogami twojej młodości i zdrowia. Dodatki te służą do utrzymania świeżości mięsa i uniknięcia fermentacji w konserwach.

 1. Dlaczego unikać soli i cukru?

Na początku ubiegłego wieku ludzie spożywali 5 razy mniej cukru i soli niż obecnie. Cukier jest również nazywany białą trucizną. Powoduje poważne uszkodzenie serca, nerek, żołądka i płuc. 

Osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi nawet nie podejrzewają, że główną przyczyną ich choroby jest nadmierne spożycie soli. Spożywanie słonych potraw na pusty żołądek jest bardzo niebezpieczne. To jest samobójstwo.

Ponadto istnieje jeszcze 9 zasad, które pomogą Ci uniknąć przedwczesnego starzenia.

 1. Nie spożywaj więcej kalorii, niż możesz spalić w ciągu dnia.
 2. Jedz 1 jabłko dziennie.
 3. Pij zimną wodę i ekstrakty roślinne.
 4. Prowadź aktywny tryb życia.
 5. Codziennie bierz prysznic.
 6. Śpij w chłodnej sypialni.
 7. Spaceruj lub jeździj na rowerze 10-15 kilometrów.
 8. Poznawaj swoich przyjaciół, bądź szczęśliwa, śmiej się, nie rezygnuj z seksu.
 9. Nigdy nie mów, że się starzejesz.

Leave a Reply