Jak zasnąć w dwie minuty: 7 sztuczek stosowanych przez wojsko

Każdy z nas w taki czy inny sposób staje przed problemem zasypiania w nocy. Wielu z nas musi kręcić się przez kilka godzin, odpędzając od siebie niepotrzebne myśli, próbując szybko zasnąć. W rezultacie cały dzień idzie nie tak. Ale nadal można tego uniknąć, jeśli zastosujemy metody natychmiastowego snu opracowane przez wojsko.

Dla nich jest to z pewnością istotne, bo kto wie, w jakich okolicznościach będą musieli być, a sen jest gwarancją zwycięstw. Dlatego przedstawiamy Państwu 7 sposobów na zasypianie w 2 minuty, które zdecydowanie powinny pomóc w pozbyciu się problemów ze snem.

#1. Zawsze idź spać o tej samej porze

Ponieważ codzienność w wojsku jest ściśle regulowana, żołnierze łatwiej zasypiają niż zwykli ludzie. Mózg szybko przystosowuje się do czynności, które powtarzasz każdego dnia i optymalizuje te procesy. Dlatego naukowcy i eksperci od snu zalecają chodzenie spać codziennie o tej samej porze, a za 21 dni uczucie snu pojawi się samo we właściwym czasie.

#2. Wizualizacja

Wizualizacja może pomóc Ci się uspokoić. Wyobraź sobie idylliczne sceny związane z teraźniejszością lub przyszłością, aby zrelaksować się fizjologicznie, psychicznie i emocjonalnie przed snem. Ponadto ćwiczenie wizualizacji może pomóc w lepszej kontroli komfortu emocjonalnego, zapobiegając lękowi i panice.

#3. Wyobraź sobie, że jesteś w łodzi

To jest dla Ciebie na wypadek, gdyby trudno było sobie wyobrazić i skupić się na pozytywnych obrazach. Więc wyobraź sobie siebie w łodzi delikatnie kołyszącej się na falach. Najważniejsze jest, aby spróbować rozluźnić ciało, aby w jakiś sposób przypominało efekt huśtania się na wodzie. Wystarczy tak leżeć tylko dwie minuty, a natychmiast zaśniesz.

#4. Rozluźnij mięśnie

Jednym z najlepszych sposobów na szybkie zasypianie jest stopniowe rozluźnianie wszystkich mięśni ciała. Na początek rozluźnij twarz, którą tworzą 43 mięśnie, dzięki którym ciało dowiaduje się o Twoim stanie emocjonalnym. Jeśli twarz jest rozluźniona, mózg przekazuje odpowiedni sygnał całemu ciału.

Następnie rozluźnij ramiona, szyję i dłonie, stopniowo schodząc do stóp. Ta technika pomoże ci łatwiej zasnąć i zwalczyć stan wewnętrznego napięcia i niepokoju, który często jest jedną z głównych przyczyn bezsenności.

#5. Udawaj, że śpisz

Aby Twoje ciało w końcu się odprężyło i uwierzyło, że odpoczywa, wystarczy naśladować oddech śpiącej osoby. Aby to zrobić, najpierw musisz wdychać przez cztery sekundy, a następnie wydychać przez około osiem sekund. Kilka powtórzeń sprawi, że twój mózg i ciało uwierzą w sen i szybko zaśniesz.

#6. Ochłodź pokój, w którym śpisz

Przed pójściem spać otwórz szeroko okno i pozwól, aby pomieszczenie nieco się ochłodziło. W takich warunkach organizm człowieka łatwiej zasypia, bo zimno obniża ciśnienie krwi i temperaturę skóry, tak jak to się dzieje podczas snu. Dlatego lepiej spać w chłodnym pomieszczeniu dla spokojnegosnu.

#7. Zostaw telefon w innym pokoju

Kup budzik i zostaw swój smartfon w sąsiednim pokoju. Światło ekranu zapobiega wytwarzaniu przez organizm melatoniny, niezbędnego hormonu snu. A jeśli jesteś przyzwyczajony do spania z podłączonym telewizorem, sugerujemy zakup maski do spania, która ochroni Twoją twarz przed szkodliwym źródłem światła.

Czytaj także: Spal tłuszcz podczas snu! 5 wspaniałych drinków