Jak zapobiegać wypadaniu włosów? 7 najważniejszych zasad

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Ale czy wiesz, jak odpowiednio się nim opiekować? Oto kilka wskazówek od profesjonalnych stylistów, które sprawią, że Twoje włosy będą zawsze gęste i lśniące.

Jak często i prawidłowo myć włosy?

Tutaj opinia stylistów była podzielona. Niektórzy twierdzą, że włosy należy myć raz w tygodniu, inni twierdzą, że włosy należy myć codziennie, aby były czyste i zdrowe. Prawda jest taka, że ​​włosy należy myć, gdy są brudne. Ale dwa razy! Dlatego.

Po co myć włosy dwukrotnie?

Jeśli czujesz, że Twoje włosy są tłuste – dwukrotnie nałóż szampon. Pierwszy raz do usunięcia tłuszczu i brudu, a drugi raz do oczyszczenia skóry na głowie. Nie obawiaj się, dwa mycia nie zaszkodzą, jeśli szampon jest dobrej jakości.

Jak prawidłowo myć włosy?

Nałóż kilka kropel szamponu i delikatnie masuj głowę. Masuj tylko cebulki włosów, a nie skórę głowy. Masaż powinien być powolny i łatwy. Opuszki palców przesuwaj wzdłuż linii masażu, od czoła do karku i od skóry głowy do końcówek.

Jak aplikować odżywkę i szampon?

Uważaj, szampon nakłada się TYLKO na skórę i u nasady. Wyciekająca pianka szamponu wystarczy do oczyszczenia reszty włosów. Ta sztuczka chroni końcówki suszące i rozdwajające. Z drugiej strony, NIE nakładaj odżywki u nasady – odżywka zatyka pory na skórze głowy i może powodować podrażnienia i swędzenie.

Ciepła woda czy zimna woda?

Podczas mycia ciepła woda otwiera pory, oczyszczając skórę z kurzu i zanieczyszczeń. A zimna woda je zamyka. Dlatego włosy należy myć ciepłą wodą i spłukiwać zimną wodą. NIE myj włosów gorącą wodą.

Jak czesać włosy?

Włosy czesane są przed myciem. Jeśli nie będziesz czesać włosów przed myciem, kosmyki będą się plątać i będziesz musiała je rozplątać, żeby się umyć. I nie czesz go podczas suszenia, ponieważ Twoje włosy są szczególnie łamliwe, gdy są mokre. Używaj grzebieni z miękkimi zębami: silikonu, naturalnego włosia lub plastiku.

Jak wysuszyć włosy?

Nie stylizuj, jeśli masz mokre włosy. Narzędzia do stylizacji mogą uszkodzić włosy, jeśli pasemka nie są całkowicie suche. W ten sposób można podgrzać wodę na włosach do temperatury wrzenia, powodując oparzenia i stany zapalne skóry, co skutkuje uszkodzeniem włosów.

Czytaj więcej: Po co nakładać olej z ryb na twarz przed snem?