Jak wyposażyć mały taras? 10 ciekawych pomysłów

Taras jest kontynuacją wiejskiego domu i zwiększa jego powierzchnię mieszkalną. Dzisiaj opowiemy o cechach aranżacji małego tarasu.

1. Stół i krzesła

Co może być przyjemniejszego niż śniadanie wśród śpiewu ptaków i w letnim słońcu? Postaw na swoim tarasie stół i meble ogrodowe, które nie boją się wilgoci i jasnego słońca. Nawet na najmniejszym tarasie znajdzie się miejsce do jedzenia i gromadzenia się w domu: skorzystaj ze składanego stołu, ławek i rozkładanych krzeseł.

2. Hamak

Zawieś hamak na tarasie, aby w każdej chwili móc odpocząć od zmartwień. Odległość między podporami powinna wynosić około 3-4 metry, aby produkt nie zwisał. Jeśli jest miejsce, hamak można zamontować na podporach, ale w tym przypadku trudniej będzie go zdjąć.

3. Sofa

Jeśli nie jesteś fanem spania w hamaku, co powiesz na udekorowanie tarasu sofą? Sofa podniesie stopień komfortu, a w zależności od potrzeb można ją uzupełnić o część jadalną lub o krzesła. Można go ustawić w rogu lub wzdłuż ściany, można go podwiesić, a nawet wykonać z palet.

4. Ławka

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na sofę, możesz sobie poradzić z ławką. Zajmie minimalną powierzchnię, ale pozwoli na komfortowy relaks. Aby taras wyglądał przytulnie, połóż poduszki i koc na siedzisku, a na podłodze połóż łatwy w pielęgnacji dywanik. Wykorzystanie tekstyliów to najskuteczniejszy sposób na nadanie pomieszczeniu wyglądu mieszkalnego.

5. Rośliny

Dodaj trochę przytulności, ustawiając wokół tarasu doniczki z ulubionymi roślinami, które są dobrze przystosowane do warunków zewnętrznych. Jeśli aneks jest otwarty, posadź obok niego szybko rosnące bocje, które romantycznie otulą pomieszczenie i dodadzą mu komfortu. Wraz z wiklinowymi krzesłami wnętrze będzie wyglądało jak najbardziej malowniczo.

6. Oświetlenie

Światło jest tym, co nadaje wyjątkowy klimat w aranżacji wnętrz. Nie wychodź z tarasu w ciemności, jeśli chcesz cieszyć się świeżym powietrzem i wieczorami świerszczy. Lampy ogrodowe zasilane słońcem oraz światła wymagające podłączenia elektrycznego pozwolą Ci spędzić więcej czasu z bliskimi lub czytając ulubioną książkę.

7. Fotele

Kompaktowy taras nie jest powodem do odmowy intymnych rozmów. Oprócz prostych krzeseł, dla wygody możesz użyć miękkich puf, puf, które przybierają kształt ciała, a także produktów wiszących. Świetnie prezentują się w połączeniu z małym stolikiem i poduszkami.

8. Łóżko

Łóżko można ustawić nie tylko na przeszklonym tarasie, ale również na półotwartym – w odpowiedniej odległości od otworów, aby chronić je przed deszczem. Wybierając tkaniny na łóżko zewnętrzne, zwróć uwagę na etykietę „na zewnątrz”. Oznacza to, że tkanina jest wodoodporna i odporna na wpływy zewnętrzne. Dla większego komfortu powieś baldachim, połóż dywanik, umieść kilka doniczek z roślinami.

9. Zasłony

Taras można uatrakcyjnić dzięki zwykłym zasłonom: do niewielkiego przedłużenia zalecamy wybór tkanin półprzezroczystych lub białych, które nadadzą wnętrzu bardziej wyrafinowany wygląd. Zasłony nie tylko ukryją się przed ciekawskimi oczami, ale także ochronią przed palącym słońcem, a wieczorem ochronią Cię przed irytującymi owadami.

10. Leżak

To lekkie, chowane krzesło najlepiej nadaje się do siedzenia na zewnątrz. Możesz wygodnie usiąść lub położyć się na leżaku. Oprócz standardowych leżaków drewnianych i plastikowych, których nie można zmontować, istnieją modyfikacje składane: zaoszczędzą miejsce w domu po usunięciu mebli z tarasu. Na metalowej podstawie znajdują się również podwieszane leżaki.

Czytaj więcej: Eleganckie i wygodne: budżetowe pomysły IKEA na małą łazienkę