Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno

Aby wyglądać perfekcyjnie na co dzień, musisz zadbać o każdy szczegół: od higieny osobistej po styl ubioru i odpowiednią pielęgnację osobistą. Zacznij od zadbania o siebie, a następnie popracuj nad swoim stylem, aktualizując nieco swoją garderobę za pomocą modnych akcesoriów i przedmiotów. Następnie zastanów się, jak dzięki dobrym nawykom możesz poprawić swój wygląd. Eksperci przytaczają 8 punktów, które są ważne dla każdego, kto chce być piękny.

1. Czyste włosy

Bez względu na to, co mówią zwolennicy naturalnej pielęgnacji, mycie włosów raz w tygodniu, aby uniknąć ich uszkodzenia, jest nonsensem. Eksperci twierdzą, że należy myć włosy tak często, jak to konieczne. Jeśli pod koniec dnia twoje włosy zabrudzą się, nie ma sensu czekać kilka dni i chodzić z brudnymi włosami. Jeśli końcówki są cieńsze i wyglądają niechlujnie, możesz je odciąć.

2. Manicure

Pielęgnacja kobiety zaczyna się na czubkach palców. Pamiętaj, że manicure należy wykonywać przynajmniej raz na 10-14 dni. Jeśli powłoka złuszczyła się co najmniej jeden palec, należy ją usunąć i ponownie nałożyć na wszystkie paznokcie.

3. Makijaż

Wielki Coco Chanel powiedział wiele lat temu: Dziewczyna, która nie nosi makijażu, myśli o sobie zbyt wysoko.

I miała rację! Oczywiście w tej kwestii ważne jest, aby nie przesadzać i nie mylić makijażu dziennego z makijażem wieczorowym. Ponadto postaraj się skupić na jednej „strefie”: podkreśl oczy lub usta, ale nie dwie naraz!

4. Skórzany

Nie każda kobieta może pochwalić się delikatną skórą, jak boginie Olimpu, ale każda fryzura i makijaż będą brzydkie, jeśli skóra będzie miała pryszcze, stany zapalne i inne „uroki”. Nie zapomnij o podstawowych zasadach higieny osobistej. W razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem i nie zapomnij regularnie odwiedzać kosmetyczki.

5. Stonowane ciało

Kobieta nie powinna wyglądać jak kulturysta z wyraźną ulgą w mięśniach, ale regularne sporty powinny być jej przyjacielem. Nawet jeśli masz doskonały metabolizm i nigdzie nie odkłada się nic zbędnego, z wiekiem Twoja skóra staje się zwiotczała i brzydka. Aby opóźnić te objawy, włącz sport do swojej codziennej rutyny. Mogą to być długie spacery, bieganie, joga, pilates, taniec i inne.

6. Nogi

Wiele kobiet zapomina o pięknie swoich nóg i nie zajmuje się nimi. Staraj się trzymać stopy nad głową, kiedy tylko możesz. Pomoże to zapobiec lub zmniejszyć pojawianie się żylaków.

Jeśli chodzi o buty, zapomnij o klapkach, balerinkach i kozakach ugg w codziennym życiu! Obcas świetnie nadaje się do zdobienia, nawet jeśli ma tylko 2-4 centymetry.

7. Depilacja

Chociaż niektórzy mężczyźni mówią, że nie dbają o twoje włosy, bądź czujny! Obfitość włosów w niewłaściwym miejscu rujnuje cały urok kobiety.

8. Odzież

Oprócz tego, że ubrania zawsze powinny być czyste i wyprasowane, ważne jest, aby były odpowiednie do wieku kobiety. Żadnych młodzieżowych koszulek do pępka czy spódnic w “kwaśnych” kolorach. Aby zawsze wyglądać na zadbaną, skompletuj podstawową garderobę składającą się z małej czarnej sukienki, spodni, klasycznych spódnic, bluzek, trencza i kaszmirowego płaszcza. Uzupełnij swoje stroje akcesoriami, a zawsze będziesz na topie!

I oczywiście uśmiech!

Oczywiście wymienione 8 punktów nie zadziała, jeśli będziesz chodził nudno i ponuro. Uśmiechnij się! Uczyń uśmiech swoim nawykiem, a wtedy wszyscy przechodzący mężczyźni zwrócą się za tobą!

Czytaj więcej: 1 dzień bez jedzenia. Co się stanie, jeśli pościsz przez 24 godziny

Leave a Reply