Jak wyglądać modnie po pięćdziesiątce, czyli stylizacje dla kobiet dojrzałych!

Wiek nie jest przekonującym powodem, aby rezygnować ze stylowego i wyrafinowanego wyglądu. Kobiety, które w młodości są przyzwyczajone do chodzenia w niezrównanych sukienkach i garniturach, w bardziej dojrzałym wieku mogą równie śmiało podążać za modowymi trendami.

Jak wyglądać modnie po pięćdziesiątce?

#1. Styl kobiety 50+ musi być lakoniczny, powściągliwy, ale nie w nudnym przypadku;

#2. Pastelowe odcienie odmładzają. A wszystko, co jest jaskrawoczerwone lub zielone, podkreśla Twoją indywidualność. I nic nie odmładza kobiety lepiej niż zaakcentowana indywidualność;

#3. Ubrania muszą być niekwestionowanej jakości. Lepiej jest mieć mniej ubrań wysokiej jakości niż wiele ubrań niskiej jakości. Naturalne tkaniny, szczególnie jedwab, bawełna i len są zawsze mile widziane;

#4. Całkowicie zrezygnuj z akcesoriów w życiu codziennym i wykorzystaj maksymalnie 1-2 akcenty na specjalne okazje. Z wiekiem elementy te stają się niepotrzebne i uciążliwe;

#5. Zamiast biżuterii możesz uzupełnić strój o szaliki i okulary przeciwsłoneczne;

#6. Porzuć cekiny, cyrkonie, kamienie i błyszczące stroje;

# 7. Unikaj nadmiernej seksualności. Sukienka sięgająca do połowy uda nie jest najlepszym pomysłem. Długość midi i poniżej jest tym, czego potrzebujesz;

# 8. Jeśli w Twojej garderobie brakuje kardiganów i ubrań w stylu kimona, teraz jest właściwy moment, aby je kupić;

#9. Kupuj podstawowe elementy garderoby, ponieważ wyglądają harmonijnie na każdej kobiecie i można je łatwo kojarzyć, tworząc różne stroje.

Eleganckie ubrania dla 50-letnich kobiet

Spodnie i żakiety sprawdzają się zarówno w biurze, jak i na co dzień. Dodają uroku i elegancji każdej kobiecie, niezależnie od wieku i sylwetki. W tym sezonie modne są swobodnie skrojone garnitury w kolorze jasnego nieba, połączone z mlecznymi koszulami, butami i torebkami.

Na spokojne wiosenne spacery polecamy połączenie gęstej dżinsowej kurtki ze zwężanymi, ciemnymi spodniami, topem w tym samym kolorze i parą wyrazistych mokasynów.

Nie zapominajmy o dżinsach, które można połączyć z ciemną kurtką i białą koszulą. Strój musi być uzupełniony szalikiem, aby wygląd był jak najbardziej lakoniczny, ale w żaden sposób nie nudny.

Nawiasem mówiąc, nawet w wyrazistym swetrze możesz wyglądać przyzwoicie. Ale odcień nie powinien być zbyt żywy, a pozostałe elementy, takie jak spódnica, powinny osłabić ten efekt.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.