Jak wyglądać modnie i stylowo po 60-tce? 15 pięknych strojów

Wiek 60+ nie jest powodem, aby przestać zwracać uwagę na swój wygląd. W tym wieku możesz i powinieneś nosić kobiece ubrania. I nie ma potrzeby usprawiedliwiania się wiekiem i ubierania się w bezkształtne “babcine” żakiety. Musisz starać się wyglądać atrakcyjnie w dowolnym momencie swojego życia.

Piękne stroje dla 60-letnich kobiet

Bardzo ważne jest, aby wziąć udział w kursie elegancji, wziąć pod uwagę osobliwości sylwetki, wybrać rzeczy lakoniczne, wygodne, ale nie staromodne.

Najpierw wybierz styl. W wieku 60 lat klasyka jest najlepsza. Ale nie powinieneś się do tego ograniczać, wprowadzać do obrazów elementy casual, sport, boho, romans – wybór zależy od Twojego gustu, osobistych preferencji i stylu życia.

Codzienne stroje 60-letniej kobiety

Tutaj musisz skupić się na funkcjonalności, wygodzie, preferować praktyczne modele odzieży. Dżinsy, kurtki, swetry rozpinane – świetne dla dojrzałego looku. Nie zapomnij o T-shirtach, bluzach z kapturem, bluzach – bardzo wygodnie jest w nich chodzić, chodzić na zakupy.

Miłośniczki kobiecych stylizacji powinny zaopatrzyć się w wygodne sukienki. Najlepszym rozwiązaniem jest proste dopasowanie, ale lepiej zrezygnować z ciasnego dopasowania. Najbardziej udanym stylem w każdym wieku jest sukienka koszulowa, dużo chwytliwego wystroju nie doda Ci elegancji.

Kolor i nadruk ubrania

Wielkim błędem jest budowanie garderoby wyłącznie w neutralnych odcieniach, z wyłączeniem wszystkiego, co jasne i zauważalne.

Ciemne ubranie sprawia, że ​​wygląd jest nudny i wizualnie się starzeje, więc nie należy go nadużywać. Szczególnie niebezpieczne są ciemne kolory znajdujące się w pobliżu twarzy. Nie bój się nadruków, ale bądź ostrożny przy wyborze. Wariacje geometryczne wyglądają elegancko: groszek, kratka, paski. Miękka florystyka o niskim kontraście jest również odpowiednia.

Buty

Idealna para butów łączy nowoczesny wygląd z wygodą. Zrezygnuj z obcasów na rzecz butów z niskim wiązaniem, trampek, butów wsuwanych, mokasynów.

Stylowe buty dziś coraz częściej prezentowane są w wygodnej wersji, od dawna nikt nie nosił obcasów i platform.

Uroczystość

60 lat to nie powód, by zamykać się w domu, pójście na uroczystość, do teatru, na ważne spotkanie wymaga doboru specjalnych ubrań. I nie trzeba kupować sukienek wieczorowych, chyba że Twój styl życia wymaga obecności na gwiezdnych imprezach.

Elegancki garnitur do spodni, sukienka koktajlowa o spokojnym kroju, komplet spódnica i marynarka to wszystko czego potrzebujesz. Te rzeczy są odpowiednie w każdej sytuacji, można je ze sobą mieszać i uzupełniać akcesoriami.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!