Jak wyglądać modnie i stylowo po 60-tce? 7 rzeczy, które cię odmłodzą

Niektóre kobiety wyglądają nienagannie bez drogich ubrań, wyszukanych fryzur, wyrazistego makijażu, perfum i biżuterii. Jaki jest ich sekret? Sekret tkwi w ich stosunku do własnego ciała i własnego życia. Przestrzegając kilku prostych zasad, możesz wyglądać młodziej niż inne kobiety.

1. Ochrona przed słońcem

Ekspozycja na słońce jest korzystna dla twojego zdrowia, ponieważ promienie słoneczne są naturalnym i obfitym źródłem witaminy D, a to oznacza więcej energii, zdrowsze zęby i mniejsze ryzyko raka. Jednocześnie przebywanie na słońcu jest niebezpieczne ze względu na promienie ultrafioletowe, które wpływają na elastyczność skóry i mogą powodować czerniaki. Dlatego, jeśli chcesz opalać się na świeżym powietrzu, nie zapomnij użyć kremu z filtrem SPF 30-50 i czapki.

2. Nie dotykaj twarzy po nałożeniu makijażu

Nie dotykaj twarzy po nałożeniu makijażu. Ręce się brudzą, a brud dostaje się na twarz. Mikroby i bakterie powodują wysypki i przyspieszają uszkodzenia skóry. Dodatkowo makijaż wysycha w ciągu dnia, a każdy dotyk pozostawia ślady. Nie muszę tłumaczyć, co dzieje się z cieniami i tuszem do rzęs, gdy nakładasz rękę na oczy.

3. Jedz nasiona lnu

Nasiona lnu zawierają kwasy tłuszczowe Omega 3, lignany i śluz, które przyczyniają się do zdrowia skóry, paznokci i włosów. Badanie opublikowane w British Journal of Nutrition wykazało, że ludzie, którzy pili pół łyżeczki Omegi 3 dziennie przez 6 tygodni, mieli gładszą, bardziej elastyczną, mniej zaognioną skórę oraz jaśniejsze włosy i paznokcie niż ludzie, którzy nie spożywali tego składnika.

4. Spożywaj retinol

Jest to forma witaminy A, która występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, jajka, nabiał czy ryby, ale jest również sprzedawana w postaci dodatków do żywności i kosmetyków. Witamina A spowalnia starzenie się skóry, działa witaminizująco i orzeźwiająco na skórę oraz utrzymuje ją elastyczną. Wątroba wołowa, węgorz, ryby, kozi ser i żółtko jaja są bogate w retinol.

5. Nie martw sie

Stres to prawdziwe paliwo dla zmarszczek, nieprzypadkowo nazywane są zmarszczkami mimicznymi. Jeśli zawsze się martwisz, linie stresu i niepokoju staną się częścią twojej twarzy. Bądź bardziej zrelaksowany, częściej się uśmiechaj i staraj się kontrolować mięśnie twarzy i oddychanie, gdy jesteś zestresowany, a zmartwienie minie szybciej.

6. Pij herbate Rooibos

Herbata Rooibos poprawia jakość snu, działa przeciwzapalnie, zmniejsza stres oksydacyjny (co przyczynia się do gromadzenia tłuszczu na brzuchu) jest dobrym źródłem polifenoli, które pomagają chronić skórę przed przedwczesnym starzeniem, obniża poziom cholesterolu we krwi i zwalcza nadmiar estrogenów, na wahania nastroju i stres.

7. Pozwól skórze odpocząć

Przynajmniej jeden dzień w tygodniu bez makijażu. Twoja skóra zasługuje na cotygodniowy detoks. Bez makijażu – tylko nawilżenie, odżywienie i ochrona.