Jak wyglądać modnie i stylowo po 60-tce? 5 modowych porad

Po 60 latach możesz i powinieneś wyglądać stylowo. W końcu kobiety chcą być piękne bez względu na wiek. I są piękne! Ale w wieku 60 lat piękno musi zostać podkreślone. Oto jak to zrobić.

1. Makijaż

Młode kobiety z łatwością poradzą sobie bez makijażu. Ale wraz z pojawieniem się zmarszczek, plam starczych, worków pod oczami i opadających powiek – coraz trudniej jest wyglądać schludnie i atrakcyjnie bez makijażu.

I nie zapomnij zadbać o swoją skórę. Najbardziej spektakularna fryzura, najmodniejszy strój i najlepszy makijaż może przyćmić niedbała, zaogniona i sucha skóra.

2. Fryzura

Włosy (fryzura, kolor) odgrywają kluczową rolę w percepcji twarzy. Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, zacznij od zmiany fryzury, ponieważ duże zmiany zaczynają się od włosów.

Z wiekiem nasze ciało się zmienia. Cierpi nawet kształt twarzy. Zwykle kontur twarzy zanika, a dolna część twarzy staje się wizualnie cięższa. Powieki, policzki i podbródek opadają, a żuchwa staje się masywna. W końcu wyglądasz starzej.

Wszystkie te naturalne, ale nieprzyjemne zmiany można rozcieńczyć fryzurą. Dlatego nie wahaj się skonsultować ze stylistą. Sekret młodości kryje się w fryzurze.

3. Ubrania

Unikaj dwóch skrajności: luźnych ubrań i tych blisko ciała. Pierwsza zabija twoją kobiecość, a druga wygląda wulgarnie i nie na miejscu. Każdy płaszcz, czy to sukienka, marynarka czy bluzka – musi mieć odpowiedni rozmiar. Oznacza to, że ubranie musi dobrze zachowywać swój kształt i być wygodne.

Jeśli chodzi o kolor, unikaj jasnych strojów i nudnych strojów. Obie podkreślają wiek. Z drugiej strony zawsze mile widziane są pastelowe odcienie (beż, jasnoróżowy, blady liliowy, piaskowy, niebieski), kremowe odcienie, delikatne odcienie żółci, zieleni i błękitu. Są kobiece i delikatne, wizualnie odmładzają kobiecą twarz.

4. Minimalizm

Eleganckie kobiety unikają skomplikowanych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów.

Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko. A jeśli chcesz dodać swojej stylizacji odrobinę wyrazistości, wybierz bardziej dyskretny print.

5. Akcesoria

Uzupełnij swój strój elegancko dobranymi dodatkami. To nie musi być biżuteria. Szaliki, gogle, rękawiczki, torebki zawsze będą bardzo pomocne. Złotą biżuterię można zastąpić przedmiotami srebrnymi lub jakościowymi imitacjami (słowo kluczowe – jakość).

Ale jeśli masz pieniądze, dobrze byłoby mieć biżuterię, ponieważ pełen wdzięku naszyjnik, delikatna bransoletka czy eleganckie kolczyki mogą całkowicie odmienić każdą stylizację i należą do autentycznych atrybutów damy.

Czytaj także: Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!