Jak wyglądać modnie i stylowo po 60-tce? 20 pięknych strojów

W tym wieku możesz i powinieneś nosić kobiece ubrania. I nie ma potrzeby usprawiedliwiania się wiekiem i ubierania się w bezkształtne “babcine” żakiety. Musisz starać się wyglądać atrakcyjnie w dowolnym momencie swojego życia.

Eleganckie sukienki dla 60-letnich kobiet

Każda kobieta powinna mieć co najmniej 1-2 sukienki w stylu casual midi. Styl powinien być prosty i klasyczny. Kolor nie jest najjaśniejszy, ale niekoniecznie neutralny. Najważniejsze, że cień trafia do kobiety.

Wszechstronnym wyborem jest prosta, monochromatyczna sukienka. Ten styl pasuje do każdego. Sukienka powinna leżeć dość luźno, ale zachowywać swój fason, dlatego szczególną uwagę zwraca się na jakość materiałów. Małe ochraniacze na ramiona mogą być używane do wyrównania linii ramion i ujednolicenia kształtu.

Spodnie dla 60-letnich kobiet

Klasyczne spodnie to pozycja obowiązkowa w podstawowej garderobie. Możesz je nosić ze wszystkim – z koszulą, elegancką bluzką, ze swetrem czy T-shirtem. Lepiej kupić spodnie o klasycznej długości.

Oprócz klasycznego modelu możesz dołączyć inne fasony spodni. Na przykład chinosy są idealne do codziennych stylizacji. Dobrą opcją są szerokie spodnie, które pomogą nie tylko stworzyć stylowy wygląd, ale także ukryć pewne wady.

Dżinsy dla 60-letnich kobiet

Kobiety w wieku 60+ powinny zrezygnować z ekstrawaganckich modeli. Zimą preferuj klasykę, a latem możesz kupić jasne dżinsy, na przykład niebieskie.

Również w podstawowej garderobie powinny znaleźć się modne teraz dżinsy z wysokim stanem. Model ten optycznie wydłuża nogi i wyszczupla. Wystarczy znaleźć model, który będzie dobrze pasował do sylwetki.

Spódnice dla 60-letnich kobiet

W podstawowej garderobie stylistka radzi założyć proste lub lekko zwężane spódnice do kolan. Dobrze będą wyglądać również modele o trapezowej sylwetce. Daj pierwszeństwo modelom wykonanym z gęstej tkaniny, najlepiej z podszewką, takie spódnice dobrze zachowują swój kształt.

Białe koszule

Biała koszula nigdy nie wychodzi z mody, wygląda stylowo, lakonicznie, elegancko i jak najbardziej wyraziście. Jeśli potrzebujesz stroju, który odmłodzi Twoją twarz i podkreśli Twoje wyrafinowanie – zacznij od białej koszuli.

Biały kolor odmładza i dodaje świeżości Twojemu wizerunkowi. Możesz go nosić w biurze, w parku, na ulicy, a nawet na imprezach okolicznościowych. A jeśli stylizacji dopełni spódnica lub spodnie z wysokim stanem, będziesz wyglądać jeszcze bardziej elegancko i efektownie.

Codzienne stroje dla kobiet w wieku 60 lat

Współczesna moda jest bardzo zróżnicowana i co najważniejsze nie jest przeznaczona tylko dla młodych i szczupłych kobiet. Kobiety w wieku 50, 60, 70 lat chcą nadal być stylowe i mogą sobie na to pozwolić. Zwłaszcza jeśli chodzi o styl casual.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!