Jak wyglądać modnie i stylowo po 60-tce? 10 pięknych strojów!

Moda dla 60-letnich kobiet nie oznacza szarości i bezkształtnych ciuchów. W wieku 60 lat kobieta może wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek, jeśli wie, jak podkreślić swoje wyrafinowanie. Dziś nauczymy Cię, jak to zrobić, dobierając odpowiedni strój.

Piękne stroje dla 60-letnich kobiet

Griseldis (ich_bins_griseldis na Instagramie) z Dusseldorfu jest głęboko przekonany, że dobrze przemyślany strój zawsze odmładza. Młoda babcia ma 60 lat, ale wygląda o 15 lat młodziej.

Młoda kobieta preferuje styl casual, ponieważ jest elegancki, wygodny i daje więcej możliwości. Dzięki odpowiedniemu połączeniu kształtów i kolorów, zwykły wygląd może zamienić się w efektowny.

Współczesna kobieta może nosić co tylko zechce, nie tracąc elegancji, wdzięku i wyrafinowania – nawet podarte spodnie, połączone ze sneakersami.

Sekret eleganckiego stylu sprowadza się do schludnego wyglądu i przemyślanego stroju. Możesz dobrze wyglądać w skórzanych spodniach, połączonych z grubą kaszmirową kamizelką.

Nie wahaj się łączyć różnych fasonów i kolorów,. Takie eksperymenty owocują świeżymi, żywymi, zapadającymi w pamięć i prawdziwie eleganckimi strojami.

Dobrze przemyślany strój to idealna harmonia pomiędzy fakturami, dodatkami i kolorami. Tony muszą być ze sobą dobrze kojarzone, a co najważniejsze, doskonale uzupełniać ton Twojej twarzy i włosów.

I nie zapomnij o akcentach. Odpowiadają za wyrazistość. Każdy strój, zwłaszcza w neutralnych tonacjach, powinien mieć jeden lub dwa jaskrawe akcenty – piękny pasek, ekstrawagancką biżuterię, stylowy dodatek, kolorową kurtkę, szalik, torebkę lub po prostu okulary. Wyobraź sobie, jak wyglądałby ten strój bez dodatków.

W pogoni za młodością i modą niektóre kobiety są gotowe znosić stroje, w których nie czują się komfortowo. Nie Griseldis. Szanująca się dama nigdy nie poświęci swojego komfortu i stylu na rzecz wszechstronnych zachcianek mody.

Delikatny i kobiecy look można stworzyć nie tylko z sukienkami czy spódnicami, ale również z jeansami. Klasyczne jeansy dobrze komponują się z białą koszulą i płaszczem w pastelowych kolorach.

Odpowiednie ubrania mogą Cię odmłodzić i odświeżyć Twój wizerunek, a dobrą stroną jest to, że możesz tworzyć piękne stroje, używając tylko elementów z Twojej podstawowej garderoby.

Czytaj więcej: Jak powinna się ubierać kobieta po 60-tce: 10 odmładzających kolorów i fasonów