Jak wyglądać modnie i stylowo po 50-tce? 8 rzeczy, które cię odmłodzą

Po przekroczeniu wieku 50 lat, przy tworzeniu podstawowej garderoby należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Dla kobiet, które chcą wyglądać młodo i atrakcyjnie (a to pragnienie tylko nasila się wraz z wiekiem), istnieje kilka kategorycznych „nie”. Poniżej kilka praktycznych wskazówek od stylisty, które pomogą Ci odświeżyć stylizację.

„Nie” dla szarych strojów i staromodnych klasyków

Wiek 50+ nie jest powodem, aby przestać zwracać uwagę na swój wygląd. W tym wieku możesz I powinieneś nosić kobiece ubrania. Aby odmłodzić swój wygląd, dopasowaną marynarkę warto zastąpić luźnymi modelami.

„Nie” dla odsłaniających ubrań

Podkreślanie kobiecości krótką spódniczką lub rzeczami z głębokim dekoltem nie jest najlepszym rozwiązaniem dla dojrzałej kobiety. Takie ubrania bardzo wybaczają, obniżają wizerunek i często tworzą błędne wrażenie o kobiecie.

„Nie” dla przesadnej kobiecości

Jak surowa klasyka, starości dodają liczne falbanki, bufiaste rękawy, wyraziste kwiatowe printy. Przesadną kobiecość warto zastąpić lakonicznym krojem i spokojną kolorystyką. Musisz starać się wyglądać atrakcyjnie w dowolnym momencie swojego życia.

„Nie” dla formalnych strojów

Im bardziej wyrafinowany krój, tym starsza kobieta będzie wyglądać. Zrelaksowane stroje znacznie lepiej radzą sobie z odmładzającą misją niż surowa klasyka. Możesz pozostać na podłodze w sportowym stylu, co ma wyraźny efekt anti-age.

“Nie” dla czarnych strojów

Tak stylowa i elegancka, jak jest, czerń podkreśla nawet najmniejsze oznaki starzenia. A po 40, czerń sprawia, że ​​twarz wygląda na matową, bez wyrazu i zmęczoną. Wybierz jasne lub pastelowe kolory.

“Nie” przestarzałych butów

Nie noś przestarzałych butów, nawet jeśli są w doskonałym stanie. Lepiej nie nosić baletek. A mokasyny i oksfordy zawsze wyglądają wytwornie, dobrze komponują się ze spódnicami, spodniami i sukienkami.

„Nie” dla dziwnych odcisków

Ważną rolę odgrywają również nadruki na ubraniach. Masywny rysunek lub wzór sprawi, że kobieta będzie wyglądać grubo i ogólnie wybaczy strój. Wybierz zgrabne i małe nadruki, dzięki czemu będziesz wyglądać szczuplej i młodziej.

„Nie” dla bezkształtnych ubrań

Rzeczy nieporęczne wyglądają świetnie w dojrzałym wyglądzie, ale tylko w połączeniu z tymi chudymi. Bezforemność rzeczy narusza wszelkie istniejące proporcje i psuje obraz. Jeden oversize na strój – trzymaj się tej zasady.