Jak wyglądać modnie i stylowo po 50-tce? 5 rzeczy, które cię odmłodzą

Przydatne i ciekawe jest śledzenie trendów mody i nowości, ale są rzeczy podstawowe, które są ponadczasowe i zawsze odmładzają kobiety. Każda z tych rzeczy to opłacalna inwestycja w garderobę dojrzałej kobiety 50+. Oto jakie ubrania, zdaniem stylistów, będą popularne jeszcze przez wiele lat.

1. Fryzura

Zadbane włosy to piękne włosy. A piękne włosy to piękna kobieta, bo fryzura nadaje ton całej stylizacji. Bez zadbanych włosów nawet najpiękniejszy strój będzie wyglądać nie na miejscu. Modna fryzura, dopasowana do kształtu głowy, kondycji włosów i kolorytu skóry to niepodważalny atrybut współczesnej kobiety. Najlepsze fryzury dla kobiet po 50. roku życia to fryzury typu bob, pixie-bob, bob-carre i oczywiście fryzury zwiewne, asymetryczne i warstwowe.

2. Manicure

Szczególną uwagę należy zwrócić na stan paznokci. Lakier do paznokci jest opcjonalny, zadbany wygląd jest obowiązkowy. O paznokcie możesz zadbać w domu. Zgrabny manicure to przycięte, zaokrąglone paznokcie; nienaganne skórki, bez ran i suchych resztek skóry; i dobrze nawilżona skóra. Pod względem wzornictwa – dziś modne są minimalizm i naturalność. Istnieje opinia, że ​​im silniejsza i bardziej niezależna jest kobieta, tym prostsze są jej paznokcie.

3. Styl

Nie trzeba ubierać się drogo i modnie. Ale ubrania muszą być czyste i wyprasowane, ponieważ nawet drobny szczegół, taki jak porysowany but, może zagrozić całemu strojowi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że drogie oznacza proste i lakoniczne. Współczesna moda coraz częściej zwraca się w stronę minimalizmu, który jest najprostszym sposobem, aby wyglądać jednocześnie elegancko, kobieco i drogo. Jeśli nosisz proste, schludne i wysokiej jakości ubrania – nie możesz wyglądać tanio.

4. Hobby

Nic tak nie odmładza kobiety jak pasja do czegoś. Entuzjastyczne oczy, satysfakcja na twarzy i spełniona dusza to najlepsze oznaki młodości. Kobieta, która z pasją podchodzi do tego, co robi, nigdy nie będzie nieszczęśliwa. Młodość to przede wszystkim stan umysłu. Szczery uśmiech, śmiech, blask, szczerość i życzliwość czynią nas młodszymi i bardziej atrakcyjnymi.

5. Nastrój

Stres to prawdziwe paliwo dla zmarszczek, nieprzypadkowo nazywane są zmarszczkami mimicznymi. Jeśli zawsze się martwisz, linie stresu i niepokoju staną się częścią twojej twarzy. Bądź bardziej zrelaksowany, częściej się uśmiechaj i staraj się kontrolować mięśnie twarzy i oddech, gdy jesteś zestresowany, a zmartwienie minie szybciej – stan emocjonalny i mimika są ze sobą powiązane.