Jak wyglądać modnie i stylowo po 50-tce? 10 pięknych strojów!

Wiek 50+ nie jest powodem, aby przestać zwracać uwagę na swój wygląd. W tym wieku możesz i powinieneś nosić kobiece ubrania. I nie ma potrzeby usprawiedliwiania się wiekiem i ubierania się w bezkształtne “babcine” żakiety. Musisz starać się wyglądać atrakcyjnie w dowolnym momencie swojego życia.

Piękne ubrania dla 50-letnich kobiet

Z jednej strony styl musi być żywy i energiczny, a z drugiej wygodny i elegancki. Dlatego zalecamy noszenie wyrazistego stroju, lekko skrojonego, który odda Twoją osobowość.

Świeży look, który wyróżnia nietuzinkowy print lub krój, sprawi, że wyróżnisz się z tłumu i nada młodzieńczego wyglądu.

Ale prawda jest taka, że ​​nie musisz ubierać się drogo i modnie. Ale ubrania muszą być czyste, wyprasowane i gustowne. Doświadczenie pokazuje, że można stworzyć elegancki strój nawet ze starych ubrań, o ile są schludne!

Dobrze przemyślany strój to idealna harmonia pomiędzy fakturami, dodatkami i kolorami. Tony muszą być ze sobą dobrze kojarzone, a co najważniejsze, doskonale uzupełniać ton twarzy i włosów.

W palecie kolorów powinny dominować klasyczne odcienie, zaczynając od czerni i bieli (idealnej do wizerunku eleganckiej kobiety), a kończąc na pastelowych tonach, kremowych lub ciemnych odcieniach.

Większość kobiet wie, jak prawidłowo kojarzyć kolory, ale nie biorą pod uwagę, jak te kolory oddziałują na ich własną skórę. I ten kontrast jest decydujący.

Dzięki odpowiedniemu połączeniu kolorów i kształtów, zwykły look może zamienić się w efektowny look. Wszystko sprowadza się do szczegółów.

Każdy strój, zwłaszcza w neutralnych tonacjach, musi mieć jeden lub dwa jaskrawe akcenty – piękny pasek, ekstrawagancką biżuterię, stylowy dodatek, marynarkę w żywych kolorach, szalik, torebkę lub po prostu okulary. Surowość musi być pięknie rozcieńczona, a akcenty dodadzą Twojemu wizerunkowi świeżości, wyrazistości i indywidualności.

Atrakcyjny wizerunek zależy bezpośrednio od harmonijnie dobranych akcesoriów (torebek, biżuterii, okularów, szalików, parasoli itp.).

Jeśli dama wybiera obszerną biżuterię, należy je połączyć ze sobą pod względem kształtu i koloru.

Pamiętaj, że wiek i elegancja mogą i powinny iść w parze i żadne zmarszczki na twarzy nie staną na przeszkodzie temu tandemowi.