Jak wyglądać modnie i stylowo po 40-tce? 10 rzeczy, które cię odmłodzą

Niektóre kobiety wyglądają nienagannie bez drogich ubrań, wyszukanych fryzur, wyrazistego makijażu, perfum i biżuterii. Jaki jest ich sekret? Sekret tkwi w ich stosunku do własnego ciała i własnego życia. Przestrzegając kilku prostych zasad, możesz wyglądać młodziej niż inne kobiety.

1. Sylwetka

Nadwaga sprawia, że ​​kobiety wyglądają na starsze. Jeśli chcesz wyglądać młodo i pięknie w wieku 40 lat, musisz więcej ćwiczyć. Aktywne kobiety wyglądają młodziej, a siedzący tryb życia to pewny sposób na starość.

2. Prawidłowa postawa ciała

Prawidłowa postawa ciała jest niemal synonimem młodości. Wszystkie eleganckie kobiety stoją prosto jak łabędzie. Głowa do góry, plecy wyprostowane, podbródek do góry, otwarte ramiona – tak wygląda kobieta elegancka, ponętna i pewna siebie.

3. Fryzura

Codzienna higiena ciała to podstawa zadbanego wyglądu. Włosy to jeden z pierwszych aspektów, na który zwracają uwagę zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nawet najbardziej stylowa i elegancka fryzura nie będzie w stanie zamaskować tłustych i zaniedbanych włosów. Zdrowe i lśniące włosy podbiją każdego.

4. Makijaz

Młode kobiety z łatwością poradzą sobie bez makijażu ze względu na ich naturalną świeżość, zdrową skórę i wyraziste rysy twarzy. Ale wraz z pojawieniem się zmarszczek, plam starczych, worków pod oczami i opadających powiek – coraz trudniej jest wyglądać schludnie i atrakcyjnie bez makijażu.

5. Oczy

Długie, dramatyczne brwi, narysowane ostrym ołówkiem, wyglądają wulgarnie, staromodnie i nie na miejscu. Co więcej, dodają tylko wiek. Najlepiej zachować ich odcień i naturalny kształt. A zamiast rysować gładkie linie ołówkiem, lepiej użyć cieni. Jeśli chcesz podkreślić swoje oczy – skup się na rzęsach.

6. Pomadka

Pomadka jest akcentem, który najbardziej się wyróżnia, a od jej koloru zależy cały obraz. Unikaj jasnoróżowych, liliowych, brązowych i pomarańczowych szminek na rzecz matowego czerwonego lub brzoskwiniowego koloru. Unikaj skrajności – zbyt żywa szminka jest zła, a zbyt blada szminka jest jeszcze gorsza.

7. Zęby

Wystarczy odwiedzić dentystę dwa razy w roku, aby całkowicie zapomnieć o żółtym i chorowitym odcieniu zębów. Profesjonalny zabieg wybielający jest wart swojej ceny. Badania wykazały, że kobiety z białymi i błyszczącymi zębami są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te z lekko żółtawym odcieniem zębów.

8. Emocje

Stres to prawdziwe paliwo dla zmarszczek, nieprzypadkowo nazywane są zmarszczkami mimicznymi. Jeśli zawsze się martwisz, linie stresu i niepokoju zostaną odciśnięte na twojej twarzy. Bądź zrelaksowany, uśmiechaj się, kiedy tylko masz okazję.

9. Ubrania

Noś ubrania, które pasują do ciebie tu i teraz. Naucz się łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością. I noś ubrania dopasowane do Twojego wieku. Elegancka kobieta z godnością przyjmuje swój wiek i ubiera się odpowiednio do wieku. I nie oznacza to szarego i bezkształtnego ubrania. Współczesna moda jest bardzo hojna dla kobiet 50+.

10. Jedzenie

Zadbane kobiety odżywiają się zdrowo. Chociaż związek między prawidłowym odżywianiem a pięknem został odkryty wieki temu, wiele kobiet nadal to przeocza. Na próżno, bo ponad połowa problemów skóry, paznokci, zębów i włosów jest wynikiem złego odżywiania.