Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 zasad dla eleganckich kobiet

Kobieta po 50 roku życia wygląda dobrze ze względu na swoje doświadczenie. W tym wieku kobieta zna swoją prawdziwą wartość, zna swoje mocne i słabe strony. Ostrożnie podchodzi do doboru garderoby i wie, jak podkreślić swoją urodę.

Sprzyjają temu nowoczesna moda i kosmetyki. Średnia długość życia wzrasta, jakość życia poprawia się z dnia na dzień. Co więcej, kobiety wiedzą, że stosując się do kilku prostych zasad, można powstrzymać starość.

1. Udana fryzura

Udana fryzura poprawi kształt Twojej twarzy i podkreśli Twoje naturalne piękno nie gorzej niż profesjonalny makijaż, dlatego lepiej zacząć pracować nad sobą z doborem optymalnej fryzury i najbardziej odpowiedniego koloru włosów. Po 50 latach zalecane są fryzury typu bob i pixie na średnich i krótkich włosach, ponieważ odmładzają i odświeżają twarz.

2. Właściwy biustonosz

Drogie bieliznę zostaw na specjalne okazje, a na co dzień lepiej kupić dobrą bezszwową opcję, która odpowiednio utrzyma klatkę piersiową. Bielizna z lekkim efektem wyszczuplającym – oczywiście nie w okolicach klatki piersiowej – powinna znaleźć się również w Twojej szafie.

3. Zdrowy odcień skóry

Najpiękniejsza fryzura, najmodniejszy strój i najlepszy makijaż może przyćmić zaniedbana, obolała i sucha skóra. Aby rozpocząć, przestrzegaj podstawowych zasad higieny, a jeśli problemy będą się utrzymywać, skontaktuj się ze specjalistą. A zamiast ciężkiego makijażu lepiej wybrać dobry podkład.

4. Odmładzające okulary przeciwsłoneczne

Wybierz model, który optycznie wydłuży Twoją twarz i noś je przez cały rok, nawet zimą. Naiwnością jest myśleć, że zimą słońce jest mniej niebezpieczne. Dodatkowo okulary chronią Twoją skórę przed promieniami ultrafioletowymi, które wpływają na zdrowie Twojej skóry.

5. Buty na średnim obcasie

Te buty dodadzą Ci pewności siebie, wizualnie wydłużą nogi i rozciągną sylwetkę. Zachodnie kobiety uwielbiają buty na średnim obcasie, ponieważ są super stylowe i zdrowe zarówno dla pleców, jak i stopy. Nawiasem mówiąc, buty z gładką podeszwą są tak samo szkodliwe, jak buty ze zbyt wysokim obcasem.

6. Współczesne ubrania

Noś to, co Ci teraz odpowiada, a nie to, co było modne 20 lat temu, czy ubrania dla młodych ludzi. Zapomnij o marszczeniach, prowokacyjnych sukienkach, dziecinnych nadrukach i innych ubraniach dla 18-letnich dziewczynek. Kobieta pewna siebie, znająca swoją prawdziwą wartość, zaakceptuje swój wiek i podejdzie do sytuacji z godnością.

7. Akcesoria

Uzupełnij swój strój akcesoriami. Eksperymentuj z utworami współczesnymi. Niestety, bez względu na to, jak eleganckie są, klasyczne dodatki postarzają kobiecą twarz. Natomiast nowe dodatki z pewnością dodadzą współczesnego uroku.

Czytaj więcej: 1 dzień bez jedzenia. Co się stanie, jeśli pościsz przez 24 godziny