Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 zasad dla eleganckich kobiet

Nowoczesne koncepcje stylowego modnego wyglądu różnią się nieco od tych, które były 5-10 lat temu. Świeżość i piękno bez mnóstwa makijażu to cel, do którego dążą ci, którzy chcą wyglądać nowocześnie. Naturalność wymaga nie mniej, a często więcej inwestycji niż farba wojenna. Dlatego warto wprowadzić w swoje codzienne życie poniższe zasady.

1. Minimalny makijaż

W dziennym wyglądzie musisz ograniczyć makijaż do minimum, w przeciwnym razie będziesz wyglądać pretensjonalnie. Jeśli sama twarz jest wyrazista, nie wymaga makijażu. Nowoczesny wygląd nie wymaga nawet pomadki, lepiej wziąć dobry balsam lub błyszczyk. Jeśli są defekty, należy je dokładnie skorygować.

2. Pielęgnacja skóry twarzy

Skóra powinna wyglądać świeżo, zdrowo i pięknie. Nie tuszować niedociągnięć, ale je korygować – to stabilna tendencja, która staje się coraz pilniejsza. Kupuj wysokiej jakości kremy, maseczki do twarzy i używaj ich regularnie.

3. Naturalny manicure

Paznokcie, podobnie jak twarz, powinny wyglądać naturalnie, ale jednocześnie zadbane. Jeśli jednak jesteś osobą kreatywną i starasz się wyrazić siebie, możesz bezpiecznie eksperymentować z jasnymi paletami. Dotyczy to zarówno twarzy, jak i makijażu. Ale jeśli tego nie potrzebujesz, bądź tak naturalny, jak to tylko możliwe.

4. Nieskazitelne włosy

Stwórz piękną modną fryzurę, która Ci odpowiada i nie wymaga skomplikowanej stylizacji. Często sprawdzaj kondycję swoich włosów w jasnym świetle – zdziwisz się, jak wyglądają kosmyki w otoczeniu. Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać fryzjera i stosować kosmetyki odpowiednie dla Twoich włosów.

5. Długotrwały sen wysokiej jakości

Jeśli regularnie zaniedbujesz zdrowy sen, pojawią się cienie pod oczami, skóra nie będzie zdrowa, a sylwetka będzie gruba.

6. Minimalizacja cukru

Im starsza kobieta, tym szybciej przybiera na wadze, z tym faktem należy się liczyć. Jeśli w wieku 25 lat wystarczy jeden dzień postu, aby pozbyć się kilku kilogramów, to w wieku 45 lat ta liczba nie zadziała. A gdy tylko rozmiar odzieży przekroczy 50, problemy zdrowotne są nieuniknione. Aby nie wpaść w kłopoty, szczególnie uważnie monitoruj swoją wagę po 40, przełącz się na prawidłowe odżywianie.

7. Sport

Bez ruchu wszelkie diety i rozładunki są prawie bezużyteczne, ponieważ nie przyniosą długotrwałych rezultatów. Nabierz nawyku chodzenia. Minimalna liczba kroków to 6000, a najlepiej 10000, aby na pewno nie przytyć. Piękno to przede wszystkim zdrowie.

Czytaj więcej: Po co nakładać olej z ryb na twarz przed snem?