Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 nawyków, które pomogą kobietom zachować piękno

Współcześni lekarze-gerontolodzy uważają, że wiek nie jest chorobą, a przy rozsądnym podejściu kobieta po 50 latach może przestać się starzeć. Umiejętność pięknego wejścia w elegancki wiek jest dość dostępna dla każdej kobiety: naucz się wypełniać życie prostymi przyjemnościami, które przedłużają młodość.

1. Jedz dobrze

Konieczna jest obserwacja kultury żywieniowej na długo przed 50 rokiem życia, ale nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie. Należy pamiętać, że z wiekiem tkanka mięśniowa staje się cieńsza, a tkanka tłuszczowa wzrasta. Dlatego musisz kontrolować zawartość kalorii w żywności i wielkość porcji. Staraj się maksymalnie urozmaicać swoją dietę, stosuj pokarmy przeciwstarzeniowe.

Dla kobiet po 50. roku życia bardzo przydatne są czerwone warzywa i owoce zawierające antocyjany: maliny, czerwone winogrona, truskawki, granaty, pomidory, buraki. Antocyjany zmniejszają kruchość naczyń włosowatych, zwiększają elastyczność włókien i tkanki łącznej. Purpurowe pokarmy są naładowane przeciwutleniaczami i hamują starzenie. Wśród nich prym wiodą: jeżyny, jagody, czerwona kapusta. Dietetycy radzą jeść mniej mięsa, zastępować je rybami, owocami morza, orzechami.

2. Przenieś więcej

Z biegiem czasu kości kobiet stają się kruche, dlatego wiele kobiet zaczyna przyjmować leki. Ale jest też skuteczniejszy sposób: umiarkowane ćwiczenia.

Przed pójściem na siłownię warto skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy nie masz przeciwwskazań. Wybierając obciążenie, słuchaj rad trenera, aby nie przesadzić i nie zaszkodzić ciału. Po zapamiętaniu zestawu ćwiczeń możesz kontynuować trening w domu. Regularne ćwiczenia cardio zapobiegają rozwojowi chorób serca, poprawiają ogólny stan zdrowia i wzmacniają mięsień sercowy. Aby to zrobić, nie trzeba angażować się w symulatory – wystarczy organizować codzienne spacery, najlepiej w szybkim tempie.

3. Utrzymuj bilans wodny

Woda jest kluczem do zdrowia, młodości, urody człowieka. U młodych ludzi rezerwa wody w organizmie wynosi 70-75%, z wiekiem wskaźnik ten systematycznie spada, a po 50 roku życia spada do 55%. Grozi to spowolnieniem procesów metabolicznych, wzrostem lepkości krwi, gwałtownym spadkiem zdolności do pracy i przyspieszonym starzeniem się wszystkich komórek w ciele.

Dlatego, aby uniknąć przedwczesnego starzenia się, konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej. Wskazane jest rozpoczęcie dnia od szklanki czystej, świeżej wody: pomoże to organizmowi obudzić się i uruchomić układ trawienny. Następnie w ciągu dnia trzeba wypić 2 – 2,5 litra. woda. Wtedy skóra nabiera elastyczności, drobne zmarszczki są wygładzone, wszystkie układy funkcjonują wyraźnie

4. Wysypiaj się

Naukowcy odkryli, że ciągły brak snu uruchamia mechanizm przyspieszonego zużywania się organizmu: zaburzają się rytmy biologiczne, pojawiają się bóle głowy, zmniejsza się odporność, pogarsza się wygląd.

Dlatego dla kobiet w wieku bardzo ważne jest przestrzeganie harmonogramu snu: zasypiaj o tej samej porze (nie później niż 23 godziny) i zapewniaj sobie 7-8 godzin nieprzerwanego snu. Wypoczęta kobieta wygląda młodziej, jej procesy starzenia spowalniają się o 12%, jej skóra nabiera naturalnego, delikatnego blasku i zdrowego wyglądu. Odpowiedni sen zmniejsza stres, drażliwość i sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy.

5. Zminimalizuj stres

Życie w ciągłym stresie wyczerpuje kobiece ciało, prowadzi do pogorszenia wyglądu i przedwczesnego starzenia. Zły nastrój wpływa nie tylko na ogólny stan organizmu, ale także pozostawia negatywny ślad na wyglądzie kobiety.

W walce z depresją pomogą spacery na świeżym powietrzu, komunikacja z ludźmi, którzy wywołują pozytywne emocje i hobby. Stan emocjonalny stopniowo się normalizuje, z twarzy znika niepokój, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Pamiętaj, że szczęśliwa i pogodna kobieta wygląda o kilka lat młodziej niż zmartwiona i zdenerwowana kobieta w tym samym wieku.

6. Zadbaj o swoje ciało

Nadal dbaj o swój wygląd. Wybierz kompleks środków do oczyszczania, nawilżania, odżywiania twarzy. Zapytaj swojego wizażystę, jaki makijaż jest najlepszy dla Twojego wieku, ponieważ odpowiednie kosmetyki mogą wizualnie skorygować Twój wiek.

Zwróć szczególną uwagę na fryzurę: w wieku dorosłym należy preferować krótką, wyrafinowaną stylizację, która nie tylko podkreśli Twoją kobiecość, ale także odmłodzi na kilka lat. Pozbądź się nudnych, bezkształtnych rzeczy: starannie skomponowana garderoba rozweseli, doda stanowczości, pewności siebie i odmłodzi.

7. Zachowaj autoironię i poczucie humoru

Śmiech to darmowy, ale bardzo skuteczny lek i wyjątkowy środek odmładzający. Wiadomo, że serotonina działa odmładzająco na kobiece ciało. Rozpocznij każdy dzień z uśmiechem, a to pomoże Ci jak najdłużej zachować młodość i piękno.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?