Jak wyglądać młodo po 50-tce? 5 najlepszych trików

50 to wiek, w którym kobieta może wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek, jeśli wie, jak podkreślić swoje wyrafinowanie. A dzisiaj nauczymy Cię, jak to zrobić na przykładzie Angie Cox, 51-letniej blogerki z Seattle.

1. Okulary

Okulary mogą zmienić zwykły strój w stylowy i atrakcyjny. Dodatkowo chronią skórę przed działaniem promieni ultrafioletowych oraz ukrywają niedoskonałości skóry. Jeśli chcesz wyglądać młodo i pięknie, wybierz oprawki, które wizualnie wydłużą Twoją twarz i nadadzą Ci szykownego wyglądu, na przykład oprawki w stylu „kocie oko”.

2. Fryzura

Fryzura nadaje ton całemu strojowi. Dobra fryzura może odświeżyć nie tylko twoją twarz, ale także nastrój. Niezależnie od tego, czy masz długie, czy krótkie włosy, nie zapominaj, że zadbana fryzura zawsze sprawdza się dobrze.

3. Kolory

Kolory wpływają na nasz wygląd. Niektóre kolory pomagają nam wyglądać młodziej, podczas gdy inne zmieniają nas w babcie. Jasne kolory zwykle odmładzają, a ciemne starzeją się. Dlatego w wieku 50 lat proponujemy ubierać się w jasnych tonach.

4. Makijaż

Dobry makijaż zawsze działa odmładzająco. Daje więcej pewności siebie i pomaga czuć się pięknie. Dobry makijaż może Ci wiele dać. Makijaż nie uczyni z Ciebie nowej osoby, ale doda Ci pewności siebie.

5. Akcesoria

Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – wszystko to doda elegancji Twojemu strojowi. Mądrze dobrane dodatki mogą zamienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki.

Czytaj także: 15 kobiet, które nie wstydzą się swoich siwych włosów