Jak wyglądać młodo po 40-tce: 10 wspaniałych fryzur z grzywką!

Po 40 latach fryzura powinna nie tylko ozdobić twarz, sprawić, że obraz będzie bardziej spektakularny, ale także odmłodzić kobietę. Dlatego wybór fryzury dla dojrzałego wyglądu jest odpowiedzialnym i trudnym zadaniem. Zadbana kobieta z piękną orzeźwiającą fryzurą wygląda niesamowicie w każdym wieku. W tym sezonie styliści sugerują zwracanie uwagi na włosy średniej długości i fryzury z grzywką.

Fryzury z asymetryczną grzywką

Asymetryczne grzywki są idealnym uzupełnieniem fryzur pixie, bob, carre i wszystkich warstwowych fryzur. Wszystkie są łatwe w stylizacji i wyglądają bardzo naturalnie ze względu na nieco niechlujny wygląd.

Fryzura carre jest uwielbiana przez wszystkich, od 16-letnich dziewczynek po panie w szacownym wieku. Fryzura jest ucieleśnieniem młodości i kobiecości, pasuje do wszystkich kobiet, jest uniwersalna i łatwa w utrzymaniu.

Ponadto fryzura carre ma wiele odmian: z grzywką lub bez, do uszu lub do szyi, klasyczna lub na schodach, do włosów prostych lub falowanych. Warianty z grzywką dobrze ukrywają zmarszczki i zapewniają szykowny i odważny wygląd.

Warstwowe fryzury z grzywką

Nierównomiernie przycięte kosmyki to świetny sposób na zwiększenie objętości fryzury i stworzenie wrażenia gęstszych włosów o większej objętości. Długość przednich pasemek dobrze maskuje zmarszczki na szyi i czole, a lekko zaburzone końcówki dodają twarzy energii, odmładzając wygląd.

Długie grzywki po obu stronach twarzy dodają objętości i zwiększają gęstość włosów, przynajmniej wizualnie. A układ warstw, z dłuższymi pasmami z przodu i krótszymi z tyłu, dodaje fryzurze objętości.

Inną ciekawą opcją jest fryzura shaggy. Złamane końcówki i niechlujny układ dodają włosom objętości i wyrazistości twarzy. Fryzura wygląda romantycznie i naturalnie, a naturalność to główny trend ostatnich sezonów.

Fryzury Bob z grzywką

Fryzura bob jest jedną z najbardziej cenionych fryzur na świecie. Fryzura jest uniwersalna, pięknie prezentuje się na twarzy każdej kobiety i pasuje do każdego stroju. Fryzura bobowa to jedna z tych fryzur, które odmładzają i odświeżają kobiecą twarz.

Fryzura bob jest łatwa w stylizacji i wygląda tak naturalnie, jak to tylko możliwe ze względu na swój niechlujny wygląd. Przy okazji, jeśli masz cienkie i rzadkie włosy, polecam asymetryczną fryzurę bob, z wydłużoną grzywką.

Czytaj więcej: Proste włosy: piękne, nietypowe i modne fryzury dla pań 40+