Jak wyglądać drogo bez wydawania fortuny?

Elegancka kobieta nie potrzebuje drogich ubrań. Wie, jak stworzyć elegancki strój z tego, co ma. Co więcej, mądra kobieta może wyglądać nienagannie nawet w starych ubraniach – zdradza Sarah Keith Byrne, jedna z najsłynniejszych stylistek w Wielkiej Brytanii.

Sarah uczestniczy w wielu wydarzeniach i zawsze musi zmieniać garderobę. Ale stylistka zdradza, że ​​ostatnio coraz rzadziej zmienia styl i uważa, że ​​można stworzyć elegancką stylizację bez wydawania pieniędzy. Oto 3 triki, które zawsze działają.

1. Akcesoria sprawiają, że strój jest stylowy

Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – wszystko to doda elegancji Twojemu strojowi, nie wydając przy tym dużych pieniędzy. Mądrze dobrane dodatki mogą zamienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki. Odpowiednia kombinacja może przenieść Cię na wyższy poziom.

2. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Klasyczne elementy garderoby nigdy nie tracą na aktualności, dlatego nazywane są klasykami. Ołówkowa spódnica, czarna sukienka, zwężane spodnie, biała koszula, proste dżinsy, trencz, beżowe buty – wszystko to pasuje prawie do wszystkiego i będzie Ci służyć przez wiele lat. Proste i lakoniczne fasony są bardziej eleganckie niż te pretensjonalne. I są znacznie wygodniejsze.

3. Stare ubrania też mogą być piękne

Znajome ubrania pomogą Ci poczuć się zrelaksowanym i pewnym siebie. Może to być „szczęśliwy” formalny garnitur, który był w jakiś sposób noszony na udanej rozmowie kwalifikacyjnej, albo frywolna sukienka mini z pierwszej randki. Baw się kontrastami. Każda kombinacja, która brzmi nietypowo, wizualnie wygląda jeszcze bardziej nietypowo. Lepiej wyglądać niecodziennie i ekstrawagancko niż nudno i przyziemnie.

Czytaj więcej: Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 zasad dla eleganckich kobiet