Jak wygląda prawdziwa Francuzka w wieku: 6 zasad stylu od Christiny Kordula

Francuzka pochodzenia brazylijskiego, Christina Cordula, podbiła nie tylko Francję, ale i resztę świata. Dowodem na to jest milionowa publiczność na Instagramie, która codziennie inspiruje się jej żywymi obrazami i podejściem do życia.

Christina jest między innymi byłą modelką, konsultantką modową i właścicielką agencji modelek w Paryżu. A wszystko to w wieku 56 lat. Dziś spróbujemy dowiedzieć się, jaki jest sekret sukcesu słynnej Francuzki.

1. Gotowość do odważnych decyzji

Skórzana sukienka, która dla wielu kobiet w wieku 50+ jest tematem tabu, doskonale zakorzeniła się w jej garderobie. Bufiaste rękawy i dekolt w szpic nadają kobiecy wygląd. Za elegancję odpowiada długość okrywająca kolano, a gęsty materiał ukrywa wszelkie nierówności sylwetki.

2. Mieszanka elegancji i wygody

Jako prawdziwa Francuzka (choć z brazylijskimi korzeniami) Christina ceni sobie prostotę i elegancję w rzeczach. Mimo swojego wieku prezenterka telewizyjna nie boi się łączyć garnituru spodni ze sportowymi butami. W pełni wspieramy Christinę w jej eksperymentach i podziwiamy, jak zmieszała beżowy garnitur biznesowy i białą koszulę z nadrukowanymi tenisówkami.

3. Modne techniki modelowania sylwetki

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w tej stylizacji, jest kołnierzyk na bluzce, którego Christina jako prawdziwa konsultantka modowa nie zawiązała kokardką. Tym samym mamy dwie dodatkowe pionowe linie, które wizualnie wydłużają sylwetkę. Bardzo dobrze dobrana jest długość kurtki, która zakrywa biodra, wizualnie zmniejszając ich objętość.

4. Miłość do jasnych kolorów

Coś nam mówi, że to brazylijskie pochodzenie jest odpowiedzialne za miłość Christiny Corduli do jasnych kolorów. Mimo swojego wieku uwielbia zwracać na siebie uwagę, w przeciwieństwie do niektórych naszych rodaków. Takie odcienie nie tylko ożywiają (dosłownie i w przenośni), ale także pomagają wizualnie poprawić sylwetkę.

Prawidłowo umieszczając jasny kolor na obrazie, odwrócisz uwagę od problematycznego obszaru (brzuch lub szerokie ramiona). Tak więc za pomocą swetra w kolorze fuksji Christina kładzie nacisk na górną część ciała, a nogi i biodra znikają w tle.

5. Mądrze wybieraj nadruki na ubrania

Dzięki nadrukom Twoje stroje będą wyglądać ciekawiej i świeżo. Radzimy zacząć naśladować przykład Christiny Korduli i do lakonicznych zestawów dodać jeden wydrukowany element. Dzięki temu nawet kurtka „tygrys” nie będzie wyglądać pretensjonalnie i wulgarnie.

6. Otwartość na eksperymenty

Cristina nie boi się łączyć różnych stylów i kolorów. Ponadto nie boi się eksperymentować z fakturami, łącząc jedwab z dżinsem, skórzane dzianiny, oversizowe swetry z obcisłymi skórzanymi spódnicami.

Takie eksperymenty owocują świeżymi, żywymi, zapadającymi w pamięć i naprawdę eleganckimi stylizacjami. Cristina po raz kolejny przypomina nam, że wiek to tylko liczba, a moda to świetny sposób na dobrą zabawę i wyrażanie swojej osobowości.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!