Jak wyczyścić toaletę w kilka minut – 6 przydatnych wskazówek!

Nikt nie lubi myć toalety. Ale ktoś musi to zrobić, bo brudna toaleta jest jeszcze bardziej nieprzyjemna. Co więcej, brudna toaleta jest niebezpieczna, będąc idealnym gruntem dla bakterii.

Nikt nie lubi myć toalety. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy dźwigają ten ciężar. Ale przed walką upewnij się, że masz w swoim arsenale szczoteczkę, środek dezynfekujący, detergent, rękawiczki, szmatkę i gąbkę.

Jak wyczyścić toaletę?

1. Szczotka toaletowa powinna być regularnie utrzymywanie w czystości i dezynfekowana. Dobra szczotka powinna być wystarczająco puszysta, aby wyczyścić powierzchnię pod krawędzią toalety.

2. Detergent nanieść na wewnętrzną powierzchnię muszli klozetowej, rozprowadzając płyn pod krawędzią okrężnymi ruchami tak, aby środek myjący pokrył całą powierzchnię muszli klozetowej. Pozostaw na 10-15 minut.

3. Dobrze rozetrzeć pędzlem i spłukać. Upewnij się, że wraz z wodą zniknęły wszelkie zanieczyszczenia. Podczas sprzątania nie trzeba podnosić szczotki nad samą toaletę, aby niczego nie spryskać.

4. Niektórzy o tym zapominają – trzeba też przetrzeć zewnętrzną powierzchnię. Aby to zrobić, możesz użyć sprayu dezynfekującego i chusteczek lub szmat. Warto wycierać od góry do dołu, zwracając szczególną uwagę na te części toalety, których trzeba dotykać rękami. Trudno dostępne miejsca można czyścić starą szczoteczką do zębów.

5. Zdezynfekuj pędzel i stojak. Spryskaj szczoteczkę środkiem dezynfekującym, odczekaj chwilę i spłucz gorącą wodą w łazience, która również będzie musiała być później zdezynfekowana. Stojak należy umyć, a także spryskać środkiem dezynfekującym.

6. Nie używaj środków dezynfekujących do zbiornika na wodę. Są naprawdę skuteczne, ale mogą uszkodzić niektóre części, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania toalety, na przykład części gumowe.

Czytaj więcej: 12 genialnych wynalazków, które muszą być używane na całym świecie!