Jak utrzymać porządek w szafie? 11 praktycznych porad!

W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak zorganizować przestrzeń w Twojej szafie tak, aby wszystkie rzeczy leżały na swoim miejscu i abyś mógł je łatwo znaleźć.

1. Używaj pokrowców na ubrania

Pozwalają znacznie uwolnić garderobę od niepotrzebnych rzeczy. Zazwyczaj rzeczy sezonowe wkładane są do pokrowca na ubrania i za pomocą odkurzacza usuwają całe powietrze z pokrowca tak, że pokrowiec kilkakrotnie się zmniejsza.

2. Zoptymalizuj przechowywanie butów

Lepiej przechowywać buty w pozycji pionowej. To znacznie zaoszczędzi miejsce. Nawet zwykłe pudełka nadają się do porządkowania butów, ale lepiej zrobić stabilne półki.

3. Przechowuj ubrania według kategorii, aby łatwo je znaleźć

Główną zasadą czystej szafy jest to, że wszystko musi być na swoim miejscu. Możesz nawet podpisać półki. Dzięki temu utrzymasz porządek w Twojej szafie i szybko znajdziesz potrzebne ci ubrania.

4. Trzymaj na wystawie tylko ubrania sezonowe

Wątpię, czy potrzebujesz grubego swetra z dzianiny w lipcu, prawda? Tak jak zimą nie potrzebujesz szortów. Ubrania poza sezonem zajmują miejsce i na poziomie podświadomości komplikują wybór. Włóż je do torebek i schowaj na górnej półce.

5. Użyj wiszących półek

Wiszące półki, proste w wyglądzie, mogą pomóc w zorganizowaniu małej szafki. Wykonane są z tkaniny, co w razie potrzeby umożliwia wypranie produktu.

6. Używaj płóciennych toreb

Woreczki z tkaniny mogą być przydatne na brudne przedmioty lub ubrania, które się nie gniotą. Dla nich możesz zrobić osobną półkę lub zainstalować kilka haczyków.

7. Użyj organizerów na ubrania

Bez względu na to, jak skrupulatnie ułożysz swoje ubrania w szafie, ciężko jest tam utrzymać porządek. Aby raz na zawsze zakończyć to błędne koło, proponujemy zastosować organizery do szuflad i szafek.

8. Zdobądź funkcjonalne wieszaki

Nowoczesne technologie poszły do ​​przodu od dawna. To pozwoli Ci wybrać bardziej funkcjonalne organizery do Twojej szafy. Na przykład taki wieszak pozwoli na jednoczesne umieszczenie kilku zestawów ubrań.

9. Zainstaluj wysuwane półki

Dodatkowe wysuwane półki, nawet te najmniejsze, pozwalają na umieszczenie w szafie różnych drobiazgów i akcesoriów.

10. Zrób specjalną komorę na torby

Każda szanująca się kobieta musi mieć dużo torebek. Zwykle leżą na dnie szafy, co stwarza pewne problemy przy ich odnalezieniu. Najlepiej przeznaczyć dla nich osobną półkę, która pozwoli szybko znaleźć odpowiednią torbę, a także nie zakłóci kształtu akcesorium.

11. Zawieś koszulki na pierścieniach prysznicowych

Pierścienie zasłony prysznicowej mogą pomóc w uporządkowaniu garderoby. Aby to zrobić, musisz włożyć je na dowolny wieszak i powiesić na samych pierścieniach, na przykład koszulkach.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!