Jak usunąć plamy z dezodorantu z ubrań: 5 prostych wskazówek

Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez użycia dezodorantu, który chroni nas przed nieprzyjemnym zapachem potu.

Ten produkt ma jednak jedną poważną wadę – na ubraniach pozostają białe plamy. Niestety regularne pranie nie usunie plam z dezodorantu. Istnieją jednak proste sposoby na pozbycie się tego problemu.

1. Sok cytrynowy

Każdy wie, że sok z cytryny i kwasek cytrynowy świetnie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dlatego warto nanieść na problematyczne miejsce sok z cytryny zmieszany z wodą (1 do 1). Pozostaw kwas na 10-15 minut, a następnie przetrzyj dotknięty obszar szczoteczką do zębów. Następnie spłucz bluzkę ciepłą wodą i włóż do pralki.

2. Wodorowęglan sodu

Wymieszaj 3 części sody oczyszczonej z jedną częścią wody, aby uzyskać jednorodną pastę. Nałóż pastę na dotknięty obszar i przetrzyj tkaninę szczoteczką do zębów. Następnie wypłucz bluzkę w ciepłej wodzie i włóż do pralki.

3. Sól kuchenna

Zamiast sody oczyszczonej można zmieszać wodę z solą stołową w równych proporcjach. Sól pozostawia się na godzinę, po czym ubrania spłukuje się gorącą wodą lub wkłada do pralki.

4. Nadtlenek wodoru

Jeśli chodzi o białe ubrania, możesz użyć nadtlenku wodoru, który ma właściwości wybielające. Zmieszaj równe części wody z nadtlenkiem wodoru i nanieś roztwór na plamę. Pozostaw wodę utlenioną na 15-20 minut i spłucz bluzkę pod strumieniem ciepłej wody.

5. Ocet winny

Wymieszaj dwie łyżki octu ze szklanką wody. Otrzymany roztwór nanieść na plamę i pozostawić na kilka godzin. Następnie będziesz musiał wypłukać ubrania w ciepłej wodzie lub włożyć je do pralki.

Czytaj więcej: Oszukują nas: 5 dań w kawiarni, których żaden kucharz nie zamówi