Jak usunąć plamy po dezodorancie z ubrań: 5 bezpiecznych i łatwych sposobów

Plamy z potu i dezodorantu to problem każdego z nas. Wyglądają brzydko i niszczą tkaninę. A jeśli kiedykolwiek musiałaś zrezygnować z ulubionych strojów z ich powodu, nadszedł czas, aby spróbować się ich pozbyć! Oto 5 prostych i skutecznych sposobów, które pomogą Ci trwale pozbyć się nieestetycznych śladów na ubraniach.

Sok z cytryny

Przekrój cytrynę na pół, wyciśnij z niej sok i wymieszaj z wodą w stosunku 1 do 1. Następnie zanurz gąbeczkę w powstałej mieszance i nałóż roztwór na plamę. Pozostaw cytrynę na 10 minut, a następnie wyszoruj dotknięty obszar szczoteczką do zębów. Następnie wypłucz bluzkę ciepłą wodą i włóż ją do pralki. Kwasy zawarte w cytrynie neutralizują wiązania białek, alkaliów i glinu, które są odpowiedzialne za pojawianie się plam na ubraniach.

Wodorowęglan sodu

Wymieszaj 300ml sody oczyszczonej z 100ml wody, aby uzyskać gładką pastę. Nałóż pastę na dotknięty obszar i wyszoruj tkaninę szczoteczką do zębów. Następnie wypłucz bluzkę w ciepłej wodzie lub włóż do pralki. Soda oczyszczona ma właściwości chłonne i pomaga zarówno usuwać plamy po dezodorancie, jak i eliminować przykry zapach.

Sól

Zamiast wodorowęglanu sodu można mieszać wodę z solą kuchenną w równych proporcjach. Sól pozostawia się na godzinę, po czym ubranie płucze się gorącą wodą lub wkłada do pralki. Ta metoda nadaje się zarówno do jasnych tkanin, jak i ciemnych ubrań. Jedynymi wyjątkami są tkaniny cienkie i delikatne, które łatwo ulegają zniszczeniu.

Woda utleniona

Jeśli chodzi o białe ubrania, możesz użyć wody utlenionej, która ma właściwości wybielające. Zmieszaj równe części wody z wodą utlenioną i nałóż roztwór na plamę. Pozostaw roztwór na 15-20 minut i wypłucz bluzkę pod ciepłą wodą. Woda utleniona jest skuteczna przeciwko bakteriom i grzybom, ale może również działać jako środek wybielający.

Ocet

Wymieszaj dwie łyżki octu ze szklanką wody. Nałóż powstały roztwór na plamę i pozostaw na kilka godzin. Następnie musisz wypłukać ubranie w ciepłej wodzie lub włożyć je do pralki. Użyj 6% lub 9% białego octu. Ocet jabłkowy lub ocet winny może uszkodzić tkaninę. Za pomocą octu usuniesz plamy z kolorowych tkanin, wełny i jedwabiu. Ale biały materiał może stać się żółtawy.