Jak urządzić małe mieszkanie: 10 sposobów na więcej miejsca!

Aby Twoje mieszkanie było przytulne i przestronne, niezależnie od metrażu, musisz wybrać meble, które mają funkcjonalność i kompaktowość. W artykule zebraliśmy pomysły, które pozwalają przechowywać rzeczy zgodnie ze wszystkimi zasadami stylowego wnętrza.

Jak zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu

Biurko zawsze zajmuje dużo miejsca w każdym mieszkaniu. Czasami po prostu nie możesz się bez niego obejść. Aby nie przeszkadzał w poruszaniu się po mieszkaniu i zajmował jak najmniejszą część pomieszczenia, proponujemy wybrać stolik składany.

Spójrz na swoją kuchnię. W kuchni znajdziesz dużo wolnego miejsca, które możesz wykorzystać na przechowywanie. Na przykład wąski stojak idealnie zmieści się między ścianą a lodówką.

W małym domu liczy się każdy cal i każdy zakątek trzeba mądrze wykorzystać. Pionowe organizery zastawy stołowej mogą znacznie zwiększyć wydajność szafki kuchennej.

Zwykle pod łóżkiem jest pusta przestrzeń. Tutaj możesz zrobić dodatkowe pudełka do przechowywania. Nawiasem mówiąc, rozwiąże to problem bałaganu w pokoju dziecięcym, gdy dziecko celowo wpycha wszystkie rzeczy pod łóżko.

Deska do prasowania to niezbędny przedmiot gospodarstwa domowego. Zazwyczaj deskę chowa się w szafie, za drzwiami lub w spiżarni, gdzie zajmuje sporo wolnego miejsca. Dla niej możesz wymyślić osobną szufladę.

Z butami wiele osób ma duży problem – ciągły bałagan bez końca i krawędzi. Dzięki przechowywaniu w pionie ten problem zniknie na zawsze.

Pod zlewem wszyscy starają się umieścić tylko kosz na śmieci. Ale osoby praktyczne wykorzystują to miejsce bardziej efektywnie.

Proste w konstrukcji wieszaki wiszące można umieścić na dowolnej ścianie lub drzwiach szafy. Tutaj możesz przechowywać ważne drobiazgi i akcesoria, w tym torby, czapki, szaliki.

Jeśli absolutnie nie można kupić funkcjonalnych mebli, skorzystaj z najbardziej budżetowego sposobu – zwykłych haczyków. Pozwalają rozwiązać problem przechowywania w każdym pomieszczeniu.

Przytulny i przestronny pokój tworzony jest za pomocą stylowych trików. Po pierwsze trzeba zadbać o przestrzeń do przechowywania, a po drugie o piękno wnętrza.