Jak urządzić małą kuchnię: 11 sposobów na więcej miejsca!

Kuchnia to miejsce, w którym rano zbiera się cała rodzina. A jeśli twoje mieszkanie ma małą kuchnię, czasami bardzo trudno jest znaleźć miejsce do przechowywania niektórych rzeczy. Dlatego ten artykuł zawiera najlepsze przykłady aranżacji małej kuchni.

Jak zorganizować przestrzeń w kuchni?

1. Uchwyty na ręczniki papierowe to niezastąpieni pomocnicy w każdej kuchni. Dzięki nim ręczniki zawsze będą w widocznym miejscu.

2. Stojak na deski do krojenia optymalizuje przestrzeń i minimalizuje hałas wizualny. Inne korzyści to przystępność cenowa i trwałość.

3. Zdejmowany uchwyt na kubek to świetne rozwiązanie do codziennych prac domowych. Kubki nie zajmą dużo miejsca. Są wygodne w przechowywaniu. Nie musisz się martwić, że się zepsują.

4. W małej kuchni każdy cal powinien być pisany wielką literą. Dlatego uważaj, jak układasz talerze. Zamiast układać je poziomo, jak to zwykle robimy, ułóż je w pionie.

5. Pojemniki na chemię gospodarczą są tanie i można je kupić niemal w każdym sklepie. To raj dla perfekcjonistów. Miło widzieć idealny porządek. Jest łatwy w utrzymaniu przez cały rok.

6. Kosze plastikowe na drobiazgi mogą różnić się kolorem i kształtem. Ale dzięki różnorodności produktów i przystępnym cenom każdy może z łatwością znaleźć odpowiednią dla siebie opcję.

7. Life hack dla ceniących czystość i porządek. Każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce, dzięki czemu nie zgubi się i nie stworzy nieprzyjemnego chaosu w kuchni, który prowokuje ciągły bałagan.

8. Wysuwane kosze do przechowywania pod zlewem są bardzo przydatne.Mechanizm działania jest niezawodny, dzięki czemu kosze można łatwo wyciągnąć i wsunąć. Są pojemne i trwałe, nadają się do codziennego użytku.

9. Panel magnetyczny do wyrobów metalowych. Tutaj przechowywane są noże i inne przybory kuchenne. To jeden z najłatwiejszych i najwygodniejszych sposobów organizacji przechowywania.

10. Haki do patelni są wygodne i praktyczne. Z ich pomocą możesz przechowywać patelnie w pozycji pionowej. W ten sposób zaoszczędzisz dużo miejsca. Dzięki tej sztuczce kuchnia będzie wydawać się przytulniejsza i bardziej przestronna.

11. Metalowy uchwyt na słoik można przymocować z boku szafki kuchennej lub lodówki.