Jak urządzić małą kuchnię: 10 sposobów na więcej miejsca!

Aby Twoja kuchnia była przytulna i przestronna, niezależnie od metrażu, musisz wybrać meble, które mają funkcjonalność i kompaktowość. W artykule zebraliśmy pomysły, które pozwalają przechowywać rzeczy zgodnie ze wszystkimi zasadami stylowego wnętrza.

Jak założyć małą kuchnię?

Wysuwane półki są idealne do przechowywania przyborów kuchennych, garnków, naczyń i tak dalej.

Okrągłe półki idealnie wpasują się w Twoje wnętrze i nie zajmą dużo miejsca.

Warzywa należy przechowywać w oddzielnych, dobrze wentylowanych pojemnikach.

W przypadku warzyw dostępne są druciane organizery, ale także ozdobne organizery, które można umieścić w rogu kuchni.

W małym domu liczy się każdy centymetr i trzeba wykorzystać każdy kąt, nawet pustą przestrzeń za drzwiami, która może być o wiele bardziej praktyczna, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Projektując kuchnię, większość ludzi rezygnuje z kątów, ponieważ nie jest wygodnie trzymać tam coś. Wysuwany mechanizm pozwoli Ci wykorzystać ten obszar.

Dokładnie zbadaj przestrzeń wokół siebie. Z pewnością są miejsca, których nie wykorzystałeś. Nawet najbardziej nieoczekiwane miejsca można wykorzystać na swoją korzyść.

Korzystając z pionowego organizera do szafek, przekonasz się, że masz więcej miejsca, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Organizatorzy pomagają zoptymalizować przestrzeń i poprawić nasz komfort emocjonalny.

Meble muszą spełniać następujące cechy: być pojemne, ergonomiczne, dostępne, a w razie potrzeby wszystko schować do środka, bo nic tak nie zmniejsza przestrzeni, jak bałagan.