Jak urządzić małą kuchnię – 10 oryginalnych pomysłów

Główną zasadą każdego wnętrza jest wszechstronność i wygoda. W małych pomieszczeniach czasem może być trudno ułożyć wszystkie przedmioty tak, aby było jednocześnie wygodnie i przytulnie. W artykule przedstawimy kilka wskazówek, które przydadzą się w małej kuchni.

1. Zainstaluj chowane konstrukcje

Wysuwane konstrukcje bardzo dobrze oszczędzają miejsce w mieszkaniu. Zapewniają również, że masz znacznie więcej miejsca na to, czego potrzebujesz.

2. Użyj stojaków/uchwytów

Specjalne stojaki na szklanki, naczynia, uchwyty na pokrywki, patelnie to wielofunkcyjne przedmioty, które w pełni rozwiążą problem przechowywania w małej kuchni. Dzięki takim rzeczom możesz szybko znaleźć odpowiednie przybory i posprzątać.

3. Zastosuj mocowania ścienne

Uchwyty ścienne występują w różnych typach. Istnieją magnetyczne i znane opcje plastikowe. Główną zaletą takiego przechowywania jest porządek w szafkach kuchennych i więcej wolnej przestrzeni w obszarze roboczym.

4. Umieść dodatkowe półki

Dodatkowe półki można również dobrać do wielkości Twojej kuchni. Istnieją półki narożne, proste, które można łatwo umieścić w szafce, w formie regału, mobilne.

5. Kupuj przedmioty wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne meble, a także różne półki z licznymi haczykami i uchwytami, doskonale spisują się w głównym zadaniu – uwalnianiu i porządkowaniu przestrzeni.

6. Użyj wyjmowanych uchwytów

Zdejmowane uchwyty można umieścić na wszystkich wolnych drzwiach zestawu kuchennego. Wygodne jest przechowywanie w nich desek do krojenia, pokrywek, toreb i innych rzeczy niezbędnych w gospodarstwie domowym.

7. Kup przegródki do szuflad

Aby w szafkach i na półkach zawsze królowała czystość, warto dokupić dodatkowe przegródki. Nadają się do przechowywania sztućców, przyborów kuchennych i innych ważnych narzędzi do przygotowywania pysznych dań.

8. Użyj magnesu

Panel magnetyczny wygodnie zmieści się w każdej kuchni, zwolni również miejsce w szafkach. Za pomocą magnesów możesz wymyślić inne opcje przechowywania. Na przykład, jeśli przymocujesz magnes do pokrywek słoików z przyprawami, można je umieścić na lodówce.

9. Zainstaluj relingi

System balustrad jest obecny niemal w każdej małej kuchni. Taki system pozwala na przechowywanie przyborów kuchennych bez konieczności zajmowania miejsca pracy czy półek. A także takie przechowywanie zapewnia, że ​​wszystkie przedmioty są pod ręką.

10. Zastosuj haki

Zwykłe haczyki mogą być również świetną pomocą w zorganizowaniu przestrzeni w małej kuchni. Choć nie są tak funkcjonalne, wyglądają minimalistycznie i są bardzo tanie.