Jak urządzić kuchnię funkcjonalną i wygodną? 9 najlepszych pomysłów.

Stworzenie praktycznej przestrzeni w kuchni to bardzo ważny punkt, który należy wziąć pod uwagę nie tylko podczas remontu, ale także po nim. Dla sprzyjającego otoczenia i wygody konieczne jest skorzystanie z uniwersalnych pomysłów, które omówimy w artykule.

Jak zorganizować małą kuchnię?

Jeśli twoja kuchnia nie jest bardzo duża, musisz mądrze wykorzystać przestrzeń. W tej opcji możesz przechowywać więcej przedmiotów i znacznie szybciej je odnajdywać.

Pręt magnetyczny na blacie, ścianie lub szafce to łatwy sposób na posprzątanie kuchni. Zwykle na takiej półce przechowywane są noże o różnych rozmiarach, dzięki czemu wygodniej jest z nich korzystać podczas gotowania.

Przechowywanie poziome jest bardziej odpowiednie dla różnych rolek papieru, serwetek lub worków na śmieci. Aby były wygodne w użyciu, musisz wybrać odpowiednie pręty i zainstalować je na ścianie.

Przezroczyste pojemniki są wygodne, ponieważ wszystkie płatki zbożowe i inne składniki będą widoczne, gdy tylko otworzysz szafkę. Możesz wybrać miniaturowe opcje lub większe, aby jednocześnie przechowywać cały zapas produktów.

Wysuwane kosze doskonale nadają się do przechowywania warzyw i roślin okopowych. Dzięki specjalnej konstrukcji produkty nie ulegną zniszczeniu i nie zajmą dużo miejsca w szafce kuchennej.

Statystyki pokazują, że do 60% powierzchni na półkach pozostaje niewykorzystane. Zawieszony organizer rozwiąże ten problem i utrzyma porządek w Twojej kuchni.

Pusta przestrzeń za drzwiami jest bardziej użyteczna niż się wydaje na pierwszy rzut oka i szkoda jej nie wykorzystać.

Ta sztuczka pozwoli ci ukryć siekacz, gąbki i trochę sztućców. Blat będzie miał minimalistyczny, schludny wygląd, a elementy będą zawsze pod ręką. Takie moduły kuchenne są planowane z wyprzedzeniem przy zamawianiu kuchni.

Ekonomicznym i łatwym sposobem na posprzątanie kuchni jest zakup kilku haczyków. Można w nich przechowywać nie tylko ręczniki, ale także rękawiczki, różne środki czystości, szmaty.

Myśl nieszablonowo. Pokrywki, sitka, patelnie i siekacze można ułożyć inaczej niż do tego przywykliśmy. Taki układ jest praktyczny, wygodny i estetyczny.