Jak uratować mięso, które ma niewiele czasu do końca ważności?

Mięso jest zbyt cenne, by je marnować. Dlatego podwójnie denerwuje, gdy okazuje się, że kawałek w lodówce jest już nie ważny, lub zaraz będzie po dacie przydatności. Może kupiłaś go na wyprzedaży i nie wzięłaś pod uwagę czasu. Lub po prostu o tym zapomniałaś – wszystko może się zdarzyć. Stare mięso nie zawsze jest złe, więc oto kilka sposobów na jego uratowanie.

Te sztuczki są często stosowane w supermarketach, gdy data ważności zbliża się już do końca. 

Jak uratować stare mięso?

Przede wszystkim należy upewnić się, że kawałek mięsa jest nie przeterminowany!

Racjonalne stosowanie jest ważne, ale zdrowie jest ważniejsze. Dlatego jeśli produkt zmienił kolor, jest pokryty śluzem lub nieprzyjemny zapach jest nieznośnie silny, należy go wyrzucić. Jeśli sytuacja nie jest krytyczna, spróbuj skorzystać z jednej z naszych metod.

Sól i cukier na ratunek!

Jeśli zapach jest bardzo słaby, pomoże sól i cukier. Weź łyżkę tego i tego, natrzyj tą mieszanką kawałek mięsa i pozostaw na dwie godziny. Następnie spłucz wodą.

Ocet

Namocz mięso w zimnej wodzie zawierającej łyżkę octu, aby usunąć zapach. Może mięso stanie się trochę twardsze, ale nie przesadnie.

Marynowanie do grillowania

Aby to zrobić, pokrój cebulę na pół, a następnie na jeszcze mniejsze kawałki. Następnie wymieszaj z kawałkami mięsa i przyprawami. Wstaw do lodówki na 4 godziny, a następnie zacznij smażyć.

Musztarda

Kawałki mięsa nacieramy ostrą musztardą i pozostawiamy tak na godzinę, następnie płuczemy. Następnie produkt będzie gotowy do smażenia lub gotowania.

Nadmanganian potasu

Pozostaw mięso na godzinę do namoczenia w bardzo słabym roztworze nadmanganianu potasu, a następnie wypłucz.

Solanka

Pozostawia się mięso w solance na kilka godzin. Powinno być dużo soli, aby usunąć nieprzyjemny zapach.

Sok z granatów

Namocz mięso w soku z granatów przez godzinę. Ta metoda doskonale nadaje się do pieczenia i grillowania.

Metody te pomagają nie tylko poprawić zapach, ale także całkowicie usunąć go z produktu. Ponadto niektóre marynaty nadają mięsu szczególny smak. Aromatyczne mięso nadaje się zarówno do długiego pieczenia w piekarniku, jak i do przyrządzania  potraw takich jak gulasz czy curry.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, wyślij go znajomym!