Jak szybko zasnąć bez liczenia owiec i brania tabletek: obowiązkowa japońska metoda!

 

Bez snu organizm ludzki nie może żyć dłużej niż 7 dni. To prawda, że ​​problemy zdrowotne pojawią się jeszcze wcześniej – po 4 dniach. Dlatego sen jest uważany za jeden z warunków normalnego samopoczucia. Ale zdarza się, że nie możesz zasnąć i w międzyczasie nachodzą Cię różne myśli. Wtedy pytanie staje się istotne: jak szybko zasnąć?

Oczywiście, aby szybciej zasnąć, wiele osób bierze tabletki nasenne. Jeśli jednak istnieje możliwość uniknięcia przyjmowania leków, powinniśmy z niej skorzystać. O tej metodzie opowiedział mi wujek, który często pracuje na nocne zmiany. Jeśli ma mało czasu na drzemkę, stosuje technikę szybkiego snu. Po samodzielnym wypróbowaniu mogę potwierdzić, że to działa!

Japońska technika

Jeśli martwisz się również o to, jak szybko zasnąć, to liczenie owiec zdecydowanie nie jest tym, czego potrzebujesz. Nie licz owiec, baranów ani innych zwierząt. W niektórych przypadkach takie obliczenia mają odwrotny skutek. Chodzi o to, że mózg skupia się, gdy dajesz mu zadanie, budzi się, a sen oddala się od ciebie jeszcze bardziej.

Osobliwością tej metody jest to, że pozwala zasnąć w zaledwie kilka minut. Ponadto ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza, a nawet korzystna dla organizmu. Jest to szczególnie pomocne dla osób cierpiących na bóle głowy.

Pościel łóżko, ale jeszcze się nie kładź. Usiądź wygodnie na krawędzi łózka. Wykonaj kilka głębokich wdechów i  wydechów.

Następnie zamknij oczy. Jeśli śpisz w maseczce to dobry czas, aby ją założyć.

Kolejny ważny element, zacznij powoli obracać głowę z boku na bok, wykonaj to około 50 razy.

Wkrótce poczujesz lekkie zawroty głowy. Powodem jest silny napływ krwi do głowy, a co za tym idzie intesywniejszy dopływ tlenu.

Gdy tylko pojawi się lekki zawrót głowy, możesz iść do łóżka. Sen nadejdzie bardzo szybko. Dzieje się to analogicznie do kołysania dziecka. Tylko w tym przypadku sam zasypiasz.

Pamiętaj, że sen jest jednym z najważniejszych warunków zdrowego stylu życia. Aby czuć się świetnie, śpij co najmniej 7 godzin dziennie. Nie zapominajmy, że oprócz snu bardzo ważne dla naszego zdrowia jest również dobre nawodnienie.