Jak szybko pozbyć się wszy w domu

Jeśli uważasz, że wszy mogą pojawiać się tylko u biednych i brudnych, powinieneś obejrzeć ten film do końca.

Wszy to problem, o którym często się mówi: „Nigdy mi się to nie przydarzy!”

Czy widziałeś kiedyś, jak wyglądają wszy, a może nawet czułeś je na sobie, ale nie chcesz się do tego przyznać? Nie wiem, jak się ich pozbyłeś, ale uważam, że to było bardzo trudne.

Wszy łatwo przenoszą się między ludźmi poprzez bezpośredni kontakt lub poprzez odzież i przedmioty osobiste (takie jak czapki lub grzebienie). Wszy nie skaczą ani nie latają. Rozwijają się w trzech etapach: jajo, larwa i dorosły osobnik. Wszy nie są oznaką złej higieny osobistej lub niehigienicznego stylu życia. Wszy nie tolerują bakteryjnych lub wirusowych chorób zakaźnych.


Jaja wszy – zwane „gnidami” są cylindryczne, białe i owalne. Jaja wszy głownej zwykle przyklejają się do włosów blisko skóry głowy. W sprzyjającym środowisku jaja rozwijają się od 7 do 11 dni. Młode wszy wyklute z jaj muszą zostać nakarmione w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie umrą. Larwy okresowo żywią się krwią. Zwykle młoda wesz dojrzewa w ciągu 10-12 dni. Kolor dorosłych wszy może być inny niż biały i brązowy czy ciemnoszary.

Samice wszy składają około 7 jaj dziennie i łącznie mogą składać od 50 do 100 jaj przez całe, około 40 dniowe życie. Dorosłe wszy nie mając dostępu do pokarmu, a więc poza głową, przeżyją zaledwie dzień lub dwa.

Wszy nie są szczególnie niebezpiecznymi pasożytami, ale ich posiadanie nadal jest nieprzyjemnym i wstydliwym doświadczeniem, które może powodować dyskomfort i straszne swędzenie. Bardzo ważne, aby pozbyć się ich na czas, ponieważ rozmnażają się bardzo szybko.

Być może tego nie wiesz ale wszy mogą wstrzymywać oddech przez 8 godzin. Dlatego do końca nie możesz być pewien, że się ich pozbyłeś, nawet po kilku próbach leczenia.

Istnieją szampony przeznaczone specjalnie do zwalczania pedikulozy czyli wszawicy, ale nie zawsze są skuteczne.

Po pierwsze, musisz poświęcić dużo czasu na usunięcie wszystkich jaj. Aby pozbyć się wszy, potrzebujesz więcej niż jednej lub nawet dwóch butelek szamponu, a to może sporo kosztować.

Dlatego zalecamy wypróbowanie następującej metody!

Jest to nie tylko tanie, ale także nie wymaga użycia chemikaliów, a dzieciom nie będzie doskwierać leczenie, które może trwać godzinami.

Będziesz potrzebował:

Grzebień na wszy

Płyn do płukania jamy ustnej

Ocet z białego wina

Plastikową torba lub czapka

Ręczniki

Co z tym wszystkim zrobić?

Zwilż włosy płynem do płukania ust, a następnie przykryj je czapką lub plastikową torbą. Pozostaw na godzinę. Może się to wydawać dziwne, ale wszy naprawdę nie lubią silnego zapachu płynów do płukania jamy ustnej.

Spłucz włosy, a następnie ponownie zwilż je – tym razem octem z białego wina. Ocet pomoże usunąć jaja. Pozostaw ocet na zwilżonych włosach na godzinę.

Następnie umyj włosy szamponem, którego zwykle używasz i przeczesz włosy grzebieniem z gęstymi zębami.

Pamiętaj, aby usunąć wszystkie wszy, ponieważ nawet jedno jajo wystarcza na kolejną infekcję.

Jeśli nauczyłeś się czegoś nowego z tego filmu, zasubskrybuj nasz kanał, zostaw swój komentarz i polub nas. Dziękuję.

Leave a Reply